Najciekawsze kalendarze ścienne na 2019 rok
Styczeń to ostatni moment na zakup kalendarza. Oto lista wyjątkowych i oryginalnych kalendarzy ściennych na 2019 rok. Znajdują się na niej między innymi słynny Kalendarz Pirelli oraz kalendarze charytatywne.
Kalendarz na czterech łapach od firmy Beko
Charytatywny kalendarz, z którego całkowity dochód jest przeznaczony na Fundację dla szczeniąt Judyta. Psiaki, nierzadko chore lub niepełnosprawne, potrzebują karmy, posłania czy wizyty u weterynarza. Zebrane środki zostaną również przekazane na budowę większego domu tymczasowego Judytowo ze specjalnym oddziałem dla kalekich psów. Sam kalendarz jest bardzo kolorowy i wesoły – na jego planszach zobaczymy domowe scenki z pieskami i produktami firmy Beko w rolach głównych. WAŻNE: kalendarz można zakupić na Allegro!
Niecodzienne podejście do śmierci
Firma Lindner, produkująca trumny, zaskoczyła po raz kolejny. W jubileuszowej, dziesiątej edycji kalendarza, zaprezentowała swoje produkty w niecodziennej odsłonie. Nagie modelki i modele, motywy z różnych epok oraz nawiązania do dzieł sztuki. Warto dodać, że już po raz piąty dyrektorem artystycznym został Robert Trojanowski. Prowadzi on bloga o tematyce funeralnej, jest ilustratorem i rysownikiem komiksowym oraz twórcą słuchowisk radiowych. Natomiast zdjęcia do filmu zza kulis (zobacz tutaj) nakręcił Jacek Szymański – twórca reklam dla Biedronki, Wedla, Pepsi czy Milki oraz autor filmów dokumentalnych i teledysków. Kalendarz Lindnera można kupić na stronie producenta (45 PLN).
Lavazza „Good to Earth”
Kalendarze Lavazza od zawsze były wyjątkowe i pomysłowe. W 2016 roku fotografie przedstawiały tradycje „Z ojca na syna”. Rok później prezentowały zamknięcie trylogii „Obrońcy Ziemi”, a w 2018 roku tematyka dotyczyła 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju i wizji przyszłości.
Hasło najnowszego kalendarza to „Good to Earth”. Wewnątrz znajdziemy zdjęcia 6 instalacji artystycznych, które komponują się z naturalnym krajobrazem na czterech różnych kontynentach. Artystami są Huli, Mantry, Saype, Gomez, Millio oraz Gerady, natomiast głównodowodzącą została Ami Vitale – fotografka, która od wielu lat współpracuje m.in. z National Geographic. Co najlepsze, każdy może przyłączyć się do akcji umieszczając na Instagramie zdjęcie z #goodtoearth, na którym prezentuje inicjatywę działającą z myślą o ochronie naszej planety.
Pirelli – najsłynniejszy kalendarz świata
Autorem tegorocznej edycji kultowego kalendarza Pirelli jest Albert Watson. Rozpoczął on karierę fotograficzną w latach ’70. Od tamtej pory jego zdjęcia trafiły na ponad sto okładek magazynu Vogue. W kalendarzu zobaczymy fotografie m.in. supermodelki Gigi Hadid, projektanta mody Alexandra Wang czy aktorki Julii Gardner (znanej z serialu Ozark). Modelami zostali również Misty Copeland – pierwsza afroamerykańska primabalerina w American Ballet Theatre – oraz Siergiej Połunin – najmłodszy w historii pierwszy solista londyńskiego Royal Ballet. Sesje zdjęciowe powstały w Nowym Jorku oraz Miami. Kolejny raz kalendarz nie zawiera aktów.
Sam kalendarz ukazuje się od 1964 roku (w latach 1974-1984 miała miejsce przerwa spowodowana kryzysem paliwowym). Z początku był jedynie gadżetem firmy Pirelli (włoski producent opon pneumatycznych), obecnie jest szanowanym i renomowanym wydawnictwem. Popularności przysporzył mu fakt, że nie każdy mógł go nabyć – otrzymywały go jedynie ważne osobistości i klienci firmy. Tradycyjnie pierwszy egzemplarz trafia do Królowej Elżbiety II.
Kalendarz charytatywny Petralana
Nasz autorski Kalendarz Fundacji PETRALANA powstał we współpracy z agencją reklamową Grupa Infomax. Na jego planszach można zobaczyć Śląsk w nowej, niezwykle oryginalnej odsłonie! Czarno-białe fotografie zostały połączone z kolorowymi rysunkami wykonanymi przez podopiecznych Fundacji. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych braci Łukasza i Bartosza Jaszczurów oraz na pomoc dzieciom i dorosłym z Bytomskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.