Kalendarz charytatywny Fundacji Petralana

Absolutnie nowy kalendarz Fundacji Petralana! Zamów już teraz, aby pomóc malutkiemu Michałowi Niemczykowi, podopiecznemu fundacji.

Nasze studio graficzne opracowało kalendarz, montując czarno-białe zdjęcia z kolorowymi rysunkami wykonanymi przed podopiecznych Fundacji Petralana, której celem jest otoczenie opieką tych, co najbardziej jej potrzebują.

Fundacja Petralana swoją uwagę skupia na najmłodszych, znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej lub życiowej, walczących z chorobą lub niepełnosprawnością.

Cały dochód uzyskany z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na niesienie pomocy małemu Michałowi Niemczykowi, na jego leczenie i rehabilitację, oraz twórcom stron tego kalendarza, dzieciom i dorosłym niepełnosprawnym intelektualnie z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bytomiu.

Michaś przyszedł na świat w 2016 r. zdiagnozowano u niego, wrodzoną wadą serca (tetralogia Fallota z hipoplastyczną zastawką tętnicy płucnej). Wada jego serca wyszła na jaw już w czasie trwania ciąży. W trzecim tygodniu życia Michałek przeszedł swoją pierwszą operację serca – zespolenie systemowo – płucne. Obecnie czeka na kolejną operację, będąc pod stałą opieką kardiologów i kardiochirurgów, decydujących o dacie kolejnego zabiegu.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bytomiu swoją historią sięga roku 1993, kiedy zostało powołane stowarzyszenie mające u podstaw troskę rodziców o los swoich niepełnosprawnych umysłowo dzieci. Do tego momentu to na rodzicach spoczywał niemal cały ciężar sprawowania opieki, co więcej często musieli sobie radzić w osamotnieniu, z poczuciem winy. Problem niepełnosprawności był dla społeczeństwa sprawą wstydliwą i skrywaną.
Dzisiaj ośrodek wspiera rodziców i ich niepełnosprawne dzieci na wielu płaszczyznach podejmując się zarówno edukacji jak i wychowania i prowadzenia terapii. 

  • Kalendarze pakowane w foliowe torby
  • Liczba w paczce – 10 szt. 
  • Masa paczki – 7,5 kg
  • Format – 44 x 38 cm
  • Możliwość nadruku
  • 13 plansz
  • Kalendarz spiralowany
  • Pole nadruku – 42 x 5,5 cm

Skontaktuj się z nami i zamów już teraz,
aby pomóc malutkiemu Michałowi Niemczykowi, podopiecznemu fundacji:

Mirosław Gawroński
miroslaw.gawronski@grupainfomax.com
kom. 660 460 193