SZUKAJ

Dlaczego warto wręczyć welcome pack?

W ostatnich latach firmy i korporacje coraz większą wagę przykładają do budowania pozytywnego wizerunku zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizacji.

Kładziony jest nacisk na komfort pracy oraz zadowolenie pracowników już od pierwszych dni pracy. Dlatego też w procesie rekrutacji oraz przyjmowania nowych pracowników, tzw. onboardingu, ważne jest stworzenie dobrego pierwszego wrażenia.

Pomocny może okazać się welcome pack, czyli zestaw powitalny wręczany nowemu pracownikowi.

Welcome pack dla pracownika. Pakiet powitalny

Welcome Pack, czyli powitanie nowych pracowników w siedzibie firmy. Zestaw powitalny, który ma za zadanie ułatwić proces wdrażania nowego pracownika w nowym miejscu pracy oraz zadbać o dobrą atmosferę w firmie.

Jako pracodawca już od pierwszych dni pracy nowego pracownika prezentujemy się z dobrej strony. Wywołujemy dobre wrażenie, budujemy pozytywną, długotrwałą relację z nowym pracownikiem.

Pierwsze dni nowego pracownika – zbuduj pozytywny wizerunek

Dla nowego pracownika pierwsze dni w pracy potrafią wygenerować znaczny stres. Zazwyczaj powiązany jest on z poznawaniem zakresu nowych obowiązków, odbywaniem szkoleń, odbieraniem sprzętu oraz poznawaniem nowych ludzi.

Odpowiednio dobrany welcome pack potrafi zmniejszyć ten dyskomfort. Rozluźnia atmosferę oraz znacznie ułatwia identyfikację nowo przyjętej osoby z firmą, pozwalając mu poczuć się członkiem zespołu. Dzięki temu zabiegowi nowy pracownik dostrzeże nasze starania w zakresie zaopiekowania się nim. Przecież nie ma nic gorszego niż pozostawienie pracownika samego sobie…

Wręczenie powitalnego prezentu zachęca i motywuje do pracy, a sam proces rekrutacji i wdrażania nowego pracownika ulega skróceniu i zminimalizowania odczuwanego stresu.

Jest to również doskonała okazja do zapoznania pracownika z kulturą organizacji, produktami i nowymi obowiązkami. Ponadto ładnie opakowany welcome pack (np. w kartonowe pudełko z nadrukiem firmowym przedstawiającym logo firmy) sprawia, że pracodawca od początku odbierany jest przez pracownika jako profesjonalny przedsiębiorca dbający o swój zespół pracowników.

Profesjonalne przywitanie pracownika
Co powinien zawierać welcome pack?

Welcome packi najczęściej składają się z zestawu gadżetów firmowych. Istotne jest, aby był to prezent użyteczny o dobrej jakości, brandowany zgodnie z Księgą Znaku i Systemem Identyfikacji Wizualnej.

Pośród wręczanych prezentów zamiast oklepanych długopisów czy breloczków, które najczęściej lądują w szufladzie, coraz częściej znajdują się przedmioty codziennego użytku:

  • kubek z imieniem nowego pracownika,
  • firmowa bluza z hasłami dotyczącymi misji firmy,
  • torba na laptopa czy narzędzia.

Może to być również kawa, herbata lub wino.

Przeczytaj też o tym jak przygotować welcome pack.

Szczególnie dobrym pomysłem jest wręczenie pracownikowi takiego gadżetu, który pozwoli mu odnaleźć się w nowym miejscu pracy i nieco go pokieruje. Co konkretnie mamy na myśli?

Personalizowane gadżety

Często jako gadżet dla pracownika wręczamy notes lub planner. Warto jednak zastanowić się nad jego personalizacją w taki sposób, aby udostępnić pracownikowi kilka najważniejszych informacji. Każdy planner i notes posiada miejsca, które można wykorzystać w ten sposób. Przykładem może być wyklejka (pierwsza rozkładówka po otwarciu notesu), którą możemy wykorzystać na umieszczenie kilku informacji dotyczących funkcjonowania naszej firmy. Misja, wizja, kim jesteśmy. Możemy również udostępnić informacje o najważniejszych pracownikach wraz z ich numerami telefonu i wskazaniem stanowiska pracy.

Jeśli dodamy do tego wszystkiego brandowane przedmioty codziennego użytku, zwiększymy szansę na integrację pracownika z firmą.

Brandowane gadżety codziennego użytku to bardzo dobry pomysł na gadżety do Welcome Pack’a. Logowana butelka na wodę, długopis czy zestaw kabelków do ładowania z pewnością przyda się nowemu pracownikowi i dzięki temu rozpoczniesz budowanie pozytywnego wizerunku jako pracodawca.

Ułatw zapoznanie się z misją i wizją firmy

Idealny welcome pack dla pracownika to przemyślany zestaw gadżetów odpowiednio zapakowany, który pomoże odnaleźć się w nowej rzeczywistości każdemu nowemu pracownikowi. Materiały informacyjne, podstawowe informacje o przedsiębiorstwie czy też obyczaje kultury organizacyjnej to doskonały sposób na prezent powitalny, który pomoże poczuć się częścią zespołu.

Warto pomyśleć o tym, aby właśnie w ten sposób wzbudzić ducha zespołu już w pierwszym dniu pracy. Taka forma welcome packu to doskonały sposób, który pracodawcy już zawsze powinni praktykować.

Podsumowując…

DLACZEGO WARTO PRZYGOTOWAĆ WELCOME PACK?

Korzyści jakie osiąga się poprzez praktykowanie wręczania welome pack’a są nieograniczone. Najważniejsze z nich to:

– od pierwszych dni zatrudnienia budujesz pozytywny obraz firmy,
– profesjonalnie witasz nowego pracownika,
– skracasz czas jego integracji z firmą,
– zmniejszasz stres generowany podczas wdrażania do nowych obowiązków,
– ułatwiasz zapoznanie się misją i celami firmy,
– dbasz o wizerunek wewnątrz i na zewnątrz organizacji,
– budujesz pozytywne odczucie, emocje, o których nowy pracownik opowie poza Twoją firmą.

Pamiętaj, że gadżety brandowane logo zamówisz w wielu firmach. Nie w każdej jednak będzie możliwość przygotowania dedykowanego opakowania dla nich. Z punktu widzenia otrzymywania takiego upominku to właśnie opakowanie przykuwa najwięcej uwagi.

Dlatego nie zwlekaj z tym dłużej i wyceń u nas taki welcome pack.