SZUKAJ

Janpol – terminarze w czerwonym płótnie

Klient: Janpol
Branża: produkcja materacy

Janpol to polski producent materacy, łóżek, stelaży, poduszek i dodatków do materacy. Współpracujemy z firmą od kilku lat i właśnie dzięki wieloletniej obsłudze co roku realizujemy dla nich kalendarze książkowe.

Materiał bliższy sercu

Przez wiele lat firma Janpol zamawiała kalendarze w klasycznej okleinie skóropodobnej. W roku 2021 postanowili przełamać schemat i pierwszy raz zamówili terminarze eko w okładce płóciennej. Dlaczego tym razem zmienili rodzaj okładki? Jak mówi pani Ewelina Rajca “okładka płócienna była bliższa naszemu sercu“. Była też lepszym nawiązaniem do produktów materiałowych, których są producentem.

Okładka wykonana z płótna jest zdecydowanie bardziej naturalna niż gumowane rodzaje ekoskór. Pod względem organoleptycznym również powoduje więcej emocji i lepsze odczucia niż poprzednie okładki. Jak się okazało płótno bezsprzecznie wygrało walkę o okładkę terminarzy 2022.

kalendarze książkowe w okładce z płótna
Terminarze Janpol wykonane z czerwonego płótna, z białym nadrukiem i granatową gumką zamykającą.

Okładka w kolorze firmowym

Firmowe logo to kolor czerwony. Dlatego właśnie okładka została wykonana z czerwonego płótna. Logo firmy oraz rocznik zostały nadrukowane na biało, dzięki czemu całość okładki świetnie się komponuje kolorystycznie. Jest minimalistycznie, klasycznie a jednak okładka przykuwa wzrok. Co więcej na okładce została umieszczona informacja o jubileuszu firmy w postaci jakby dopisku ręcznego. Przykład tego nadruku pokazuje możliwości nadruku na płótnie, nawet cieńsze linie wyglądają dobrze i czytelnie.

W terminarzu została dodana gumka zamykająca w kolorze granatowym, która nadaje tradycyjnego wyglądu i szyku. Absolutnie można tutaj mówić o elegancji i gustowności!

kalendarze książkowe z gumką zamykającą
Granatowa gumka zamykająca to gustowny dodatek do okładki terminarza.

Obawy i wątpliwości

Okładka płócienna przyciąga coraz więcej zwolenników, jednak bywa, że pojawiają się wątpliwości i obawy. Płótno jest szorstkie i z pewnością nie da się go tak łatwo wyczyścić jak wspomniane wcześniej gumowate okleiny skóropodobne. Pani Ewelina zastanawiała się również jaka będzie trwałość nadruku.

Jak się okazało, po 9 miesiącach użytkowania z terminarzami nic się nie stało i nadal wyglądają dobrze. Nadruk okazał się trwały i koniec końców klient jest bardzo zadowolony z tego wyboru.

Na okładce z płótna możemy wykonać nadruk z przodu oraz z tyłu.