SZUKAJ

Kalendarze retro dla DMT

Klient: DMT Logistics
Branża: logistyka

 

Kluczową misją firmy jest dostarczenie firmom wysokiej jakości usług logistycznych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W związku z tym kalendarze również miały do niej nawiązywać. Było to podstawowe założenie. Dodatkowo klient określił konkretny cel: podkreślenie jubileuszu firmy. Co więcej, wykonane kalendarze miały kojarzyć się z branżą i ekologią w stylistyce retro.
 

Kraftowa propozycja

Wiedzieliśmy, że kalendarze miały być wystylizowane, podkreślające jubileusz firmy i nawiązujące do ekologii. Wiedzieliśmy też, że klient oczekiwał spójności wizerunkowej terminarzy oraz kalendarzy trójdzielnych dzięki zastosowaniu kolorów firmowych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem było wykonanie kalendarzy na papierze Kraft. Jest to papier ekologiczny z certyfikatem FSC. W dodatku jest to papier, który można zadrukować! A właśnie o to nam chodziło, aby móc przygotować kalendarze w firmowych barwach klienta.

 

Czytelna infografika na kalendarzu trójdzielnym

Największą zaletą zaproponowanego rozwiązania była możliwość wykorzystania go zarówno na okładki terminarza jak i kalendarza trójdzielnego. Dzięki drukowi cyfrowemu mogliśmy dowolnie zadrukować kalendarz ścienny. W tym konkretnym przypadku klientowi zależało na czytelnej infografice. Miała ona podkreślać zapewnienie tzw. Logistyki kontraktowej, która jest kluczowa w ofercie klienta.
 
Jest to outsourcing usług logistycznych obejmujący wszelkie działania prowadzone na powierzchni magazynowej. Zaczynając od doradztwa dotyczącego optymalizacji łańcucha dostaw, przez nowoczesne rozwiązania informatyczne. Dzięki nim na bieżąco można sprawdzać status swoich stanów magazynowych i przesyłek zlokalizowanych na zewnętrznych magazynie.
 
Oprócz wykonania zadruku na plecach kalendarza wydrukowaliśmy indywidualnie kalendaria. One również nawiązują do kolorystyki firmy – nasza oferta katalogowa umożliwiła druk kalendariów współgrających z barwami klienta. Możliwość personalizacji u nas jest tak duża, że nawet dobraliśmy pod kolor okienka do zaznaczania daty! Ważne były święta w UE, gdyż Klient współpracuje z wieloma kooperantami poza granicami kraju.

 

Praktyczne terminarze firmowe

Ze względu, iż klientowi zależało na połączeniu funkcji kalendarza z notatnikiem zaproponowaliśmy układ tygodniowo-notatnikowy. Format MB5 jako pośredni pomiędzy najpopularniejszym A5 i największym A4.
 
Terminarze posiadały szlufkę na długopis jako praktyczny dodatek do okładki.

 

Efekt realizacji przerósł oczekiwania

Klient był zachwycony faktem, że fizycznie dostarczone kalendarze wyglądały nawet lepiej od wykonanych wizualizacji, które zaakceptował. Efekt stylizacji retro i zastosowany papier okazał się strzałem w dziesiątkę! Zarówno pracownicy jak i obdarowani kalendarzami kontrahenci byli zachwyceni takim oryginalnym upominkiem.

kalendarze eko dla firm kalendarz książkowy tygodniowo-notatnikowy miejsce na długopis w kalendarzu książkowym niebieskie okienko do zaznaczania daty zestaw kalendarza książkowego i trójdzielnego