SZUKAJ

Notesy eko – o eko designie

ekonotesy, ekoterminarze

Eko design to globalny trend, który pojawił się kilka lat temu w architekturze, designie modzie i sztuce. Charakteryzuje się wykorzystaniem ekologicznych metod produkcji, zastosowaniem materiałów pochodzących z recyclingu oraz tych przyjaznych środowisku. Notesy eko są również coraz popularniejsze! Nasza linia ekologicznych produktów to między innymi okładki z papierów z recyklingu lub surowców imitujących drewno czy korek.

 

Krótka historia eko designu

Wśród architektów jednym z pionierów eko desginu jest Frank Gehry. Jest on znany z pracy z niezwykłymi materiałami. Zaprojektował między innymi krzesło z dartki drzewnej oraz struganych surowych pasków brzozowego drewna giętego na mokro.

Eko design przy tworzeniu dodatków wnętrzarskich stosuje się od wielu lat. Miał chociażby zastosowanie w tradycyjnych metodach produkcji stosowanych przez marokańskich Beduinów. Mowa o koncepcie „Carpet of Life” („dywan życia”), w którym do szycia dywanów używa się starych ubrań, ręczników czy pościeli. Obecnie stosowane są też nowoczesne materiały takie jak plastik.

 

Upcykling, czyli nowy styl życia

Większość z nas segreguje śmieci, oszczędza wodę i prąd, stara się żyć „zero waste”, a przynajmniej „less waste”. Jakiś czas temu popularny stał się także upcykling, czyli powtórne wykorzystanie przedmiotów lub odpadów. Co ważne, dzięki upcyklingowi powstają produkty o wartości znacznie wyższej, niż przetwarzane w tym celu surowce. Przykłady? Meble ogrodowe lub łóżka z europalet, torebki z banerów reklamowych czy designerskie dodatki ze starych naczyń. W zabawie z upcyklingiem ogranicza nas tak naprawdę tylko wyobraźnia, a nowe życie starych przedmiotów może cieszyć oko przez wiele kolejnych lat.

 

Notesy eko – naturalne tkaniny, korkowe dodatki i papier z recyklingu

Jeśli Twoja firma troszczy się o ekologię, notesy eko to naturalna kolej rzeczy. Jest to linia, w której wykorzystujemy tkaniny takie jak: płótna, korek, okleiny drewnopodobne, a także termoprzebarwialny papier Natura Plus. Oczywiście nasze eko papiery, których używamy do produkcji kalendarzy i notesów, posiadają certyfikaty świadczące o pochodzeniu z recyklingu.

Dodatki do notesów również mogą być ekologiczne – szczególnie polecamy drewniany znacznik na gumce, eko sakiewki lub elegancką zakładkę ze sklejki (w dowolnym kształcie). TUTAJ znajdziesz jeszcze więcej rozwiązań, które sprawią, że Twoje firmowe eko notesy będą wyróżniały się z tłumu.

 

Notesy eko to świetny dodatek dla każdego miłośnika ekologii. To również doskonała wizytówka Twojej firmy oraz symbol zmian. Pamiętajmy, że przyszłość planety jest w rękach każdego z nas!