SZUKAJ

Nietypowe kalendarze adwentowe

kalendarze adwentowe

Kalendarz adwentowy to jedna z najpiękniejszych tradycji. Istniejąca od XX wieku, wzbogaca czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Kalendarz adwentowy kojarzy się nam przede wszystkim ze słodkimi czekoladkami. Legenda głosi, że pewien mały chłopiec nie mógł się doczekać Wigilii. Ciągle zamęczał mamę pytaniami: „kiedy?, czy to już dziś?”. Zniecierpliwiona mama narysowała na kartonie 24 cyfry i doszyła do nich podłużne biszkopty. Malec mógł zjadać jedno ciastko każdego dnia i w ten sposób odliczać czas. Kiedy dorósł, rozpoczął produkcję kalendarzy z czekoladkami w środku.

Kalendarz adwentowy – Niekoniecznie na słodko

Co roku w okresie przedświątecznym rynek kosmetyczny poszerza swoją ofertę o kalendarze adwentowe, które zamiast słodkości zawierają małe próbki kosmetyków. Dlaczego świat beauty pokochał ten rodzaj adwentarzy? Na pewno ze względu na dużą wariantywność, już dziś fanki stają przed trudnym wyborem czy chcą postawić na zestaw pielęgnacyjny (Nuxe, Klapp), makijażowy (Makeup Revolution), czy też – opcja dla mniej zdecydowanych – zestaw mieszany (Sephora, Clarins). Swoją popularność adwentarze kosmetyczne zawdzięczają również modowym influencerom, którzy poprzez atrakcyjną prezentację produktu kreują silną chęć zakupu u swoich followersów.

Odlotowy prezent

Polski przewoźnik LOT przygotował z kolei dla Swoich klientów niepowtarzalny kalendarz adwentowy. Oferta bazuje na prostej zasadzie, każdego dnia na stronie PL LOT zostaje odkryty nowy kierunek lotu w atrakcyjnej cenie. W kalendarzu adwentowym zostały ukryte między innymi loty do Los Angeles, Lwowa, Madrytu czy Odessy. Twórcy przygotowując swoją promocje kierowali się prostą zasadą niedostępności, nie od dziś wiadomo, że najbardziej pragniemy rzeczy, których nie możemy mieć lub które trudno nam zdobyć. Zgodnie z tą zasadą oferta jest dostępna od 1 do 26 grudnia, a wybrany kierunek lotu jest dostępny jedynie przez 3 dni, co skłania zainteresowanych do szybkich decyzji zakupowych.

Zaczarowany adwentarz

Zgodnie z mantrą dyrektora Hogwartu Albusa Dumbledore’a „Nigdy nie ma się za dużo skarpetek”, zrodził się pomysł stworzenia adwentarza, który pozwoli uporać się z tą kwestią. Fani Harrego Pottera zostali na pewno pozytywnie zaskoczeni zawartością – kolorowymi skarpetkami nawiązującymi do magicznych przygód głównego bohatera. Zestaw zawiera 12 par skarpet, więc trzymając się zasad – jedna skarpeta na jeden dzień 🙂 Adwentarz był dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci sklepów Target, więc polscy miłośnicy Harrego Pottera na pewno poczuli się mocno rozczarowani.

Jak widać ze względu na bogatą ofertę kalendarzy adwentowych, każdy z nas może umilić sobie przedświąteczny czas i bez skrupułów, w pełni oddać się odliczaniu dni do Świąt Bożego Narodzenia.