SZUKAJ

Kolorowanie Śląska z Fundacją Petralana

grafika 7 fundacja

PetraBanner

Pewnego dnia zaprosiliśmy do współpracy dość szczególną grupę osób. Były to osoby w różnym wieku; dzieci, dorośli. Łączyły ich natomiast dwie rzeczy – Oprócz złych doświadczeń związanych z chorobą, byli również wspierani przez fundację Petralana. 

Pokolorowano więc Śląsk – Każda osoba miała do wyboru zdjęcie, nakładano kalkę i można było przystąpić do roboty. Zużyto niejedną kredkę, pokolorowano tyle zakątków Śląską, że zawartość takiej galerii wystarczyła by na dobre kilka lat.

18814646_804910816348657_6488905803625472101_o 300x240Najbardziej atrakcyjne prace zostały przez naszych grafików wybrane na plansze kalendarza. Kalendaria zostały wyposażone w krótką notkę o przedstawionym na zdjęciu zakątku śląska oraz o autorze rysunku. Charakterystyczne dla Katowic, Świętochłowic i innych miast miejsca zostały wzbogacone w jaskrawe barwy, po czym trafiły na wszystkie dwanaście plansz kalendarza.

Nasze studio graficzne dokonało połączenia czarno-białych zdjęć z kolorowymi rysunkami autorstwa podopiecznych Fundacji Petralana tworząc jeden z najoryginalniejszych kalendarzy tegorocznej oferty. Zajął on jedno z czołowych miejsc w naszym folderze, gdzie przedstawiliśmy klientom szlachetny cel całej akcji – zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Petralana. Dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza charytatywnego fundacji zostanie przeznaczony na niesienie pomocy małemu Michałkowi Niemczykowi, który wymaga leczenia i rehabilitacji. Nie zapominamy również o pozostałych podopiecznych fundacji, czyli twórcach tego kalendarza – dzieciom i dorosłym, którzy pomogli w procesie tworzenia i bez obaw chwycili za kredki, by z sercem pokolorować Śląsk.

Michał Niemczyk przyszedł na świat w 2016 r. Zdiagnozowano u niego tetralogię Fallota z hipoplastyczną zastawką tętnicy płucnej – ciężką wadę serca, która wyszła na jaw już w czasie trwania ciąży. Dzielny Michaś swoją pierwszą operację serca przeszedł już w 3 tygodniu życia. Obecnie czeka na kolejną operację, pozostając pod stałą opieką kardiologów i kardiochirurgów, decydujących o dacie kolejnego zabiegu.

Dochód z kalendarzy jest również przeznaczany na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bytomiu – działający od 1993 roku.

Więcej o kalendarzach “Śląsk nie jest czarno-biały” dowiecie się tutaj.