SZUKAJ

Kiedy zamawiać kalendarze?

kiedy zamawiac kalendarze 1
Zdarzyło Ci się kiedyś, że przejąłeś część obowiązków i trafił Ci się temat kalendarzy? A może zamówiłeś kalendarze firmowe tuż pod koniec roku z ryzykownym terminem realizacji? Prawdopodobny scenariusz jest też taki, że próbując zamówić kalendarze dla firmy, trafiasz na niespodzianki. W efekcie końcowym kalendarze znowu dostarczają później, niż zakładałeś. W takim razie kiedy zamawiać kalendarze, aby dotarły w odpowiednim czasie?

Idealny czas na złożenie zamówienia

Odpowiedź jest bardzo prosta: kalendarze powinny być zamawiane jak najszybciej. Nie zostawiaj tematu na ostatnią chwilę. Dlaczego? Na czas realizacji wpływa bardzo dużo czynników. Z niektórych może nie do końca zdajesz sobie sprawę. Niektóre zdarzają się losowo. Biorąc pod uwagę jak wiele może się zdarzyć, warto zamówić kalendarze już na przełomie maja i czerwca. A na pewno przed wakacjami!
 

Czynniki, które wpływają na czas realizacji

Istnieje wiele czynników, które wpływają na czas realizacji. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się personalizacja kalendarza. Mowa tutaj o autorskich projektach, które będą drukowane na okładkach terminarzy czy też kalendarzach trójdzielnych. A każdy projekt to czas.
kiedy zamawiać kalendarze autorskie
Przykład realizacji kalendarzy autorskich oraz notesu.
 
Do personalizacji kalendarza należy wymienić również szereg dodatków. Gumka zamykająca, tasiemka z logo czy indywidualne kalendaria to dodatek spoza oferty standardowej. Można przyjąć, że jeden dodatek wydłuża średni czas realizacji od trzech do pięciu dni. Łatwo wyobrazić sobie jak dużo czasu potrzeba na produkcję kalendarza, który posiada więcej niż jeden dodatek.
kiedy zamówić kalendarze eko
Kalendarze książkowe z okładką autorską eko. Terminarze zawierają takie dodatki jak: gumka zamykająca, tasiemka z logo i wkładka reklamowa.

Jeśli złożysz zamówienie przed szczytem sezonu (maj/czerwiec), czas realizacji będzie krótszy. W czasie wakacji harmonogram produkcji nie jest jeszcze przepełniony i drukarnia szybciej upora się z realizacją Twojego kalendarza. Niestety w późniejszym czasie następuje intensyfikacja działań wielu firm w tym zakresie. Oznacza to, że będzie coraz więcej zamówień. Produkcja będzie pracować pełną parą, ale będzie potrzebowała więcej czasu na wykonanie produkcji twoich kalendarzy.

 
 

Terminarze – najdłuższy czas realizacji

Jeśli bierzesz pod uwagę również terminarze firmowe, tym bardziej powinieneś zadbać o wcześniejsze ich zamówienie. Terminarze dla firm podlegające indywidualnej produkcji wiążą się z wydłużonym czasem realizacji. To całkowicie inny proces produkcji niż wybór katalogowych terminarzy.  W przypadku indywidualnej produkcji nie są drukowane na stan magazynowy. Każda terminarz bowiem powstaje na podstawie zamówienia klienta. Jest “szyty na miarę”, co oznacza, że produkcja uruchamiana jest pod zlecenie klienta.

Co więcej, terminarze firmowe mają najszerszą ofertę dodatków. Tutaj i okładka, i blok mają swoją listę elementów personalizowanych. Dzięki nim Twój terminarz będzie wyróżniał się na tle standardowych kalendarzy książkowych konkurencji. Dzięki nim zyska również na praktyczności i wizualności. Mim wszystko jednak trzeba pamiętać, że wiąże się to z wydłużeniem czasu realizacji.

Za późno na nowego dostawcę!

Z mojego doświadczenia wynika, że firmy lubią nowe rozwiązania. Nie chcą już powielać realizacji z poprzednich lat, dlatego szukają nowych dostawców i nowych możliwości. Pewnie i Ty przeglądasz oferty różnych producentów. Oczami wyobraźni widzisz terminarz w nowej okładce, z dodatkami, które wcześniej nie stosowałeś. Do tego zamawiasz projekt kalendarza trójdzielnego dopasowany do terminarzy, tworząc spójną linię kalendarzy w firmowych barwach (o setach kalendarzowych dowiesz się więcej z TEGO artykułu). I wtedy następuje szara rzeczywistość: jest za późno na wybrane rozwiązania. Niestety, większość firm, przyzwyczajona jest do zamawiania kalendarzy pod koniec roku. Może to oznaczać pewne ograniczenia lub kompromisy. Albo efektowne dodatki, albo wcześniejszy termin realizacji. Ostatecznie decydujesz się na najprostszą realizację byle tylko zdążyć. Swoje marzenia idealnych kalendarzy musisz pozostawić do przyszłego roku.

 

I pakowanie przecież!

Zazwyczaj kalendarze firmowe zamawiane są w jednym celu: aby je komuś wręczyć. Może to być firmowa wigilia, na której pracownicy firmy otrzymają w prezencie kalendarze z logo firmy. Być może w Twojej firmie tradycyjnie kalendarze rozwożone są przez handlowców. Zdarza się też, że część świątecznych prezentów (zawierające również kalendarze firmowe), musi zostać wysłana. Ważne jest, żeby paczki dotarły na czas do Twoich klientów! Zgodzisz się ze mną, że jest to pracochłonne zadanie i wymaga czasu i dobrej organizacji. Warto wtedy mieć kalendarze na miejscu nieco wcześniej.
torby reklamowe na kalendarze
Torby reklamowe jako opakowanie do kalendarzy to najczęściej wybierana opcja wśród naszych klientów. Ich projekt może nawiązywać do grafiki wykorzystanej na kalendarzach, dzięki czemu cały zestaw wygląda na dopracowany i spójny wizerunkowo.

Mam nadzieję, że artykuł ten przekonał Cię do wcześniejszego zamówienia kalendarzy. Wierzę, że zachęciłam Cię do podjęcia tematu kalendarzy znacznie szybciej. Liczne nasze realizacje dowodzą, że wiele firm zaczęło już tak robić! Są zadowoleni z dotrzymania terminów realizacji, a końcówkę roku mogą poświęcić na rozpoczęcie planowania kolejnego roku. Teraz już wiesz kiedy zamawiać kalendarze – czekamy na Ciebie!