SZUKAJ

Kalendarze charytatywne – pomysł na dobroczynność

fundacja petralana orew psoni 9 de59

Kalendarz charytatywny to popularny pomysł na niesienie pomocy potrzebującym. Połączenie funkcjonalnego kalendarza z dobroczynnością to strzał w 10.

Coraz częściej właściciele firm decydują się na zakup kalendarzy charytatywnych, które po naniesieniu logotypu firmy stają się ich najlepszą wizytówką.  Pokazują, że biznes można prowadzić, mając jednocześnie na uwadze dobro najbardziej potrzebujących.

Kalendarze charytatywne – szlachetna idea

Świat show-biznesu coraz chętniej angażuje się w działania charytatywne, chcąc przekuć swoją popularność w coś cennego. Jedną z najbardziej nagłośnionych akcji charytatywnych prowadzonych w Polsce była seria kalendarzy „Dżentelmeni” zainicjowana przez Oliviera Janiaka.

Do tworzenia kalendarza co roku byli zapraszani znani aktorzy, którzy bezpłatnie godzili się „oddać swoje twarze” dzieciom.  Pierwszy kalendarz z dziesięcioletniej serii ukazał się 18 grudnia 2006 r. Do projektu zostali włączeni min. Piotr Adamczyk, Kamil Durczok oraz Borys Szyc. Kalendarz można nabyć w salonach Empik na terenie całego kraju. Kupując ten kalendarz, tak naprawdę nabywca miał świadomość, że kupuje buty dziecku, którego sytuacja finansowa nie pozwala na taki wydatek. Dlatego cena kalendarza wynosiła równowartość najtańszych, acz porządnych butów – umowne 69,90 zł.  Kalendarz „Dżentelmeni”, do którego pozowali aktorzy, muzycy i sportowcy ukazywał się przez dziesięć lat.

Dochód z jego sprzedaży przeznaczany był na cele charytatywne. Pieniądze trafiały m.in. na działalność Domu Aniołów Stróżów, prowadzącego w Katowicach-Załężu oraz Chorzowie-Batorym placówki wspierające dzieci i młodzież z trudnych środowisk.

Petralana – pomagaj lokalnie!

kalendarz charytatywny
Kalendarz Petralana na 2018 r.

Nasze studio graficzne Grupy INFOMAX w 2017 roku zaprojektowało kalendarz Fundacji Petralana. Była to nasza pierwsza realizacja kalendarzy na potrzeby charytatywne, do której włączyliśmy podopiecznych fundacji, aby wspólnie wykreować coś wyjątkowego.

„Śląsk nie jest czarno-biały” – taką ideą kierowali się pomysłodawcy. W studiu graficznym powstał kalendarz zawierający 12 śląskich pejzaży wykonanych przez fotografów z portalu ILikeSilesia.com

Co sprawia, że ten kalendarz charytatywny był dla nas wyjątkowy? Umieszczone w nim fotografie zostały pokolorowane w niecodzienny sposób przez dzieci i dorosłych specjalnej troski z Ośrodka Opiekuńczo Rehabilitacjo Wychowawczego w Bytomiu.

Wychowankowie ośrodka chcieli nam wszystkim pokazać, że pomimo wszelkich przeciwności losu ich świat jest niezwykle barwny i kolorowy. Warsztaty plastyczne podczas których młodzi artyści kolorowali fotografie, przyniosły niespodziewane rezultaty w postaci fantastycznych i pięknych prac, które zadziwiły nas swoją kreatywnością i spojrzeniem dzieci i dorosłych na świat.

Cały dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza przeznaczony został na niesienie pomocy Michałowi Niemczykowi na jego leczenie i rehabilitację oraz dzieciom i dorosłym niepełnosprawnym intelektualnie z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Bytomiu.

Ciepłe przyjęcie z jakim spotkała się cała akcja, entuzjazm i wsparcie naszych Klientów, którzy zakupili kalendarze na własne potrzeby obrandowując swoim logo spowodował, że zdecydowaliśmy się kontynuować akcję i wydać kolejną, II edycję kalendarzy, aby w tym roku znów móc wesprzeć wychowanków bytomskiej fundacji.

Kalendarze drugiej edycji  przedstawiać będą zrewitalizowane obiekty ze Śląska, również i tym razem dopełnione talentem niepełnosprawnych dzieci i dorosłych.

Dochód ze sprzedaży kalendarzy w tej edycji zostanie przekazy na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych braci Łukasza i Bartosza Jaszczurów z Bytomia  oraz na wsparcie OREW w ich trudnej misji niesienia pomocy niepełnosprawnym.

Kalendarze charytatywne