SZUKAJ

Jaki rodzaj kalendarzy biurowych wybrać?

Kalendarze biurowe to rzecz przydatna w każdym biurze. Dzięki nim łatwiej zorganizujesz pracę swoją i swoich pracowników. A jak wiadomo, dobra organizacja pracy odgrywa kluczową rolę w sprawnym funkcjonowaniu firmy. Niezależnie od tego czy jest to małe, czy większe przedsiębiorstwo.

Dlaczego warto posiadać kalendarz biurowy?

W kalendarzach można zapisywać informacje o zaplanowanych spotkaniach, listy spraw do załatwienia, wszelkie uwagi czy numery telefonów. W ten sposób nigdy o niczym nie zapomnisz i łatwiej rozplanujesz dzień, tydzień, miesiąc czy rok. Kalendarze biurowe mogą się świetnie sprawdzić także w roli praktycznego narzędzia reklamowego, jeśli zdecydujesz się na ich personalizację i wręczysz klientom jako prezent.

Projektując kalendarze, terminarze czy notesy dla Klientów stawiamy na ich indywidualność – mówi Karolina Foltak, designer. Każda branża to inny projekt, inne rozwiązania i elementy do wyeksponowania.

Kalendarze nie muszą być nudne i sztampowe. To element wizerunku i promocji firmy. Taki przydatny gadżet na pewno każdemu przypadnie im do gustu, a umieszczone na nim logo jako jeden z elementów identyfikacji wizualnej pomoże w budowaniu pozytywnego wizerunku Twojej firmy.

 

Jakie są rodzaje kalendarzy biurowych?

Kalendarze biurowe mają rozmaite formy, różnią się też pod względem wielkości, układu i wzornictwa. Wybór jest bardzo szeroki, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Do najpopularniejszych rodzajów kalendarzy biurowych należą:

  • kalendarze ścienne (dające łatwy wgląd w kilkumiesięczne lub całoroczne kalendarium),
  • kalendarze biurkowe w postaci piramidek (służące głównie do planowania bieżących zadań i spotkań),
  • plannery (nieoceniona pomoc nie tylko w planowaniu, ale też gromadzeniu przydatnych informacji),
  • kalendarze książkowe (pozwalające na rozplanowanie całego miesiąca, a nawet roku),
  • biuwary (pełniące rolę podkładek na biurko do zapisywania ważnych notatek w połączeniu z kalendarzem pomagają zaplanować każdą rzecz),
  • kalendarze typu BOX.

 

Są jeszcze kalendarze listkowe mające formę wizytówki. Doskonale nadają się na prezent dla klienta, ponieważ można na nich zamieścić dane kontaktowe firmy. Ich zaletą jest to, że są praktyczne i łatwo mieszczą się w portfelu, więc można mieć je zawsze przy sobie. – Każdy z wymienionych kalendarzy spełnia inną funkcję, większość z nich dostępna jest dodatkowo w różnych formatach, układach i oprawach. Jeśli firma wybiera kilka różnych modeli kalendarzy staramy się by projekty były spójne – dodaje Karolina Foltak.

 

Jak wybrać odpowiedni kalendarz biurowy?

Przy wyborze kalendarza biurowego należy się kierować przede wszystkim swoimi preferencjami i potrzebami. Ważne, aby spełniał on Twoje wymagania, był wygodny i funkcjonalny. Jeżeli poza planowaniem spotkań i rzeczy do zrobienia musisz sporządzać mnóstwo notatek, najlepszym rozwiązaniem będzie terminarz z blokiem tygodniowo-notatnikowym z indywidualizowaną siatką. To połączenie kalendarza z notatnikiem sprawdzi się idealnie. Jeśli lubisz mieć swój harmonogram prac zawsze pod ręką, wybierz poręczny kalendarz książkowy w małym rozmiarze, który zmieści się w kieszeni. Idealnie dobrany kalendarz będzie pełnił rolę Twojego asystenta i pozwoli Ci z powodzeniem zorganizować sobie pracę tak, aby dobrze spożytkować poświęcany jej czas.

Dowiedz się również jak wybrać idealny planner!