SZUKAJ

Wybrać, jak to łatwo powiedzieć, czyli planner idealny

Podjąłeś pierwszy, najważniejszy krok do tego, żeby nowy rok był lepszy od poprzedniego – chcesz, żeby w każdym dniu towarzyszył Ci jak wierny przyjaciel Twój planner. Świetnie! Tak trzymać! Niestety, zapał szybko się kończy, gdy wybór staje się zdecydowanie zbyt trudny.

Chcemy Ci pomóc w wyborze plannera najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb (o tym, jaki powinien być planner stworzony dla Ciebie pisaliśmy tu) i podsuwamy kilka pomysłów jeszcze przed zakupem (lub też zaprojektowaniem i zamówieniem) swojego plannera.

Planner taki jak Ty od Gabrieli Gargaś

 

Przyznać trzeba, że już sama nazwa plannera zachęca do wyciągnięcia ręki po niego ze sklepowej półki. Przecież zawsze szukamy czegoś takiego, jak my, akurat pod nas. A kim jest Gabriela Gargaś? Jeśli nie wiesz to znak, że nie jesteś fanem (fanką) literatury dla kobiet!

To autorka bestsellerowych powieści dla kobiet i o kobietach, o ich problemach, pragnieniach, przeżyciach, marzeniach. Znawczyni kobiecej duszy (ale i zwykłego, codziennego życia) stworzyła planner idealnie dopasowany dla „kobiet pracujących”, „matek Polek”, „niepokornych indywidualistek”, „niepoprawnych marzycielek”. Czyli każdej kobiety, która od poniedziałku do niedzieli musi mierzyć się z wyzwaniami codzienności.

Nam szczególnie do gustu przypadła delikatna, kobieca i wesoła szata graficzna, a także fakt, że to właścicielka  decyduje o układzie dni i miesięcy w plannerze. Przecież rok nie zawsze zaczyna się od stycznia! Dodatkowo mamy miejsce na zapis najważniejszych wydarzeń, wolne miejsce na notatki i menu na cały tydzień (dzięki temu już nigdy nie zabraknie nam żadnego składnika przy przygotowaniu kolacji). Jest też inspirujący cytat, choć może to być i nasza złota myśl lub dobre słowo wpisane przez kogoś bliskiego. Działa magicznie!

Media Planner

Koło ratunkowe dla tych, którym przyszło “ogarniać” social media. Choć każdy, kto się tym trudzi wie, że to jak szukanie koryta rzeki w środku wodospadu. A jednak Media Planner pomaga uporządkować swoje pomysły, plany na publikację w mediach społecznościowych, a do tego obiecuje dawkę inspiracji na każdy miesiąc.

Co nam się podoba (oprócz pomysłu, oczywiście, i funkcjonalności): minimalistyczna grafika nie zaburzająca planowania i wybór kolorów – można się zdecydować na błękitny lub granatowy planner, więc sprawdzi się zarówno w damskich, jak i męskich rękach. Estetyczny, funkcjonalny i konkretny – o to właśnie chodzi!

Dreams into memories

A teraz coś z naszego podwórka – choć nazwaliśmy go notesem, to z pewnością może być też plannerem prawdziwego podróżnika. Zmieści się w nim wszystko to, co trzeba mieć w głowie przed podróżą, a z czego będziemy korzystać też i w trakcie niej.

Myślisz, że nie można podróżować cały rok? Ha! A właśnie, ze się da! I coraz więcej osób decyduje się porzucić stałe cztery ściany na rzecz pracy w ciągłym ruchu i szukaniu swojego miejsca w świecie. W tym oryginalnym terminarzu zapiszesz nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy podczas wyjazdu, ale też zanotujesz plany na kolejny aktywny weekend, zanotujesz najważniejsze chwile, przeczytasz inspirujące cytaty… aż chce się ruszyć w drogę!

Kalendarz Kota Jaśniepana

Przepraszam, musiałam… chyba nie ma takiego kociarza w blogosferze, który nie znałby Kota Jaśniepana z Miłozwierza i jego cudownej właścicielki (czy raczej służki) Magdy Gałęzi. Kot Jaśniepan doczekał się takiego uwielbienia, że aż powstał specjalny kalendarz z jego złotymi myślami i scenkami prosto w arystokratycznego życia.

To nie jest typowy planner. Nie ma w nim specjalnych stron poświęconych planowaniu, blogowaniu, notowaniu  chwil, dla których chce się żyć. Jest czarno-biały, z tygodniowym kalendarium, a każdy z nich został urozmaicony rysunkiem pochodzącym z miłozwierzowego bloga. Ale, żeby nie było, mamy też kilka bonusów:  kalendarz alergenów, spis imion i oczywiście miejsce na notatki. To propozycja dla tych, którzy zamiast fajerwerków, chcą wprowadzić w każdy dzielić choć trochę (przewrotnego), kociego humoru.

Healthy Year by Ann 2019. W poszukiwaniu równowagi

W naszym rankingu musiało znaleźć się i miejsce dla królowej zdrowego stylu życia, czyli Ani Lewandowskiej, autorki kalendarza „w poszukiwaniu równowagi”. Można złośliwie zauważyć, że autorka nie obiecuje znalezienia równowagi w życiu, ale… może warto przynajmniej się starać?

Jednak jeśli ktoś szuka pomocy w wprowadzeniu równowagi do swojego życia, zbalansowania duszy i ciała, kalendarz Lewandowskiej z pewnością Wam w tym pomoże. Zawarte w nim są bowiem m.in. ćwiczenia fizyczne, jak i mentalne, autorskie przepisy na pyszne i zdrowe potrawy, ale też duża dawka motywacji do zmiany swojego życia na lepsze. A w motywacji pomagają świetne zdjęcia!

Macie już planner na 2019 rok? Która z naszych propozycji przypadła Wam do gustu najbardziej?