SZUKAJ

Gdzie zamówić kalendarze firmowe?

Poszukiwanie odpowiedniego miejsca do tego, aby zamówić kalendarze firmowe, może być czasochłonne i trudne. Na rynku można spotkać wiele drukarni, dla których kalendarz jest jednym z wielu w ich bogatej ofercie. Każde z takich miejsc oferuje swoim klientom szeroką gamę usług, więc masz przed sobą mnóstwo możliwości. Są też inne firmy, które zajmują się dostawą kalendarzy.

W takim razie gdzie zamówić firmowe kalendarze? Tym wszystkim dzielimy się w naszym wpisie.

Kalendarze z logo — gdzie zamówić kalendarze reklamowe?

Kalendarze z logo jako skuteczny nośnik reklamy.

Zbliża się koniec roku. Planujesz, że zamówisz kalendarze. Rozmyślasz nad wyborem. Kalendarze książkowe, kalendarze jednodzielne, kalendarze biurkowe, kalendarze plakatowe, a może kalendarz trójdzielny? Bez względu na wybór, będą one świetnym gadżetem firmowym, upominkiem dla klientów i partnerów biznesowych. Nadadzą się też jako świąteczny prezent dla pracowników.

I wtedy zapewne pojawia Ci się w głowie pytanie gdzie zamówić takie kalendarze? Przecież jest tak wiele firm, które w swojej ofercie posiadają kalendarze. Którą z nich wybrać?

Jednym z takich miejsc jest drukarnia, z którą dana firma współpracuje. Wiele firm ma już swojego stałego dostawcę, który zajmuje się drukiem ich materiałów reklamowych. Jest więc też szansa, że właśnie tam zrealizujesz swoje kalendarze z logo. Jest to dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy znają swojego partnera biznesowego i mają pewność co do jakości jego usług. Znacie się i wiecie o sobie znacznie więcej niż przypadkowa firma z zapytania rynkowego. 

Jednocześnie trzeba pamiętać, że taka drukarnia jest firmą wykonawczą, dlatego musisz mieć przygotowane pliki do druku. Koncepcja i kreacja pozostaje w Twoich rękach. Drukarnia może zaproponować Ci dodatkowe uszlachetnienia lub inne rodzaje zdobień, ale to jak mają być zaprojektowane — jest po Twojej stronie. Oczywiście, dzięki wieloletniej już współpracy z drukarnią z pewnością znajdziecie wspólny język. Jeśli jeszcze co nieco znasz się na technologii i możliwościach drukarni, z którą współpracujesz — to będzie świetny wybór! 

Kalendarze z logo a drukarnie internetowe


Drukarnie internetowe powstały dobrych kilka lat temu i zapewne kojarzysz takie drukarnie jak Chroma, Drukomat czy Piga. Cieszą się uznaniem wielu firm. Dlaczego? Ponieważ druki online to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki nim możesz zamówić kalendarze bez wychodzenia z biura, korzystając z wygodnego i przejrzystego internetowego interfejsu. 

Sam wybierasz specyfikację i parametry danego kalendarza. A to oznacza, że choć trochę musisz się na tym znać. Jaki rodzaj papieru, ilość kolorów czy też dobór uszlachetnień i zdobień. Mogłoby wydawać się proste, ale przy kalendarzach wcale takie nie jest. Tym bardziej jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów i partnerów biznesowych, wręczając im coś ciekawego i niestandardowego. 

Poza wyborem specyfikacji — przy korzystaniu z drukarni internetowej trzeba mieć swoje pliki (m.in. z projektem, zdjęciami, elementami grafiki). Oznacza to, że albo samodzielnie zaprojektujesz kalendarz w programie graficznym lub skorzystasz z profesjonalnych usług grafika. Warto zadbać o estetykę projektu, aby kalendarz odzwierciedlał wizerunek Twojej firmy. Pozwoli to, by Twój kalendarz z nadrukiem był wizytówką marki, jaką reprezentujesz.

Przed zamówieniem kalendarzy firmowych online, warto również zaznajomić się trochę z technologią. Drukarnie internetowe oferują różne opcje personalizacji i wybór materiałów do produkcji kalendarzy. Dobrze jest wiedzieć, jakie są dostępne opcje wykończenia (np. spiralowanie, klejenie) oraz parametry techniczne potrzebne do utworzenia pliku, takie jak rozdzielczość obrazu, kolory CMYK itp. Dzięki temu będziesz wiedział, jak dostosować swoje projekty do wymagań drukarni.

Kalendarze z logiem firmy — sprawdź ofertę agencji reklamowych

Kolejnym miejscem, gdzie możesz zamówić kalendarze firmowe, jest agencja reklamowa, sprzedająca m.in. kalendarze. Często współpracuje ona z kilkoma producentami. Ma szeroką bazę dostawców, dzięki czemu ich oferta jest bogata i proponują wiele możliwości. W zależności od wytycznych i oczekiwań klienta agencja ta wybierze odpowiedniego dostawcę.

Niestety, nie wszystkie agencje posiadają szczególną wiedzę na temat technologii używanych w produkcji kalendarzy. Często brakuje im specjalistycznej wiedzy na ten temat. Mając w ofercie kilku producentów, nie sposób wiedzieć wszystko. Czasem jednak nie wiedzą nic, a ich praca polega jedynie na rozsyłaniu zapytań z podaniem parametrów uzgodnionych lub przekazanych od klienta.

Znacząco taki sposób pracy wpływa na czas odpowiedzi. Parametry nie są jednoznacznie określone, producent musi się dopytywać o szczegóły lub uzupełniać brak informacji. Uzależnienie od producentów, którzy wykonują druk, może spowodować, że czas oczekiwania na realizację zamówienia może się wydłużyć.

Zasadniczo agencje reklamowe posiadają swój własny zespół grafików. I z pewnością to jest jeden z plusów współpracy z agencją reklamową. Przygotowali dziesiątki jeśli nie tysiące projektów graficznych i na pewno zaproponują dla Twojej firmy ciekawy i designerski kalendarz. Często w takiej agencji pracują kreatywni ludzie, dzięki którym powstają niesamowite projekty, które znajdują uznanie wielu klientów. 

Agencja reklamowa to wiele możliwości, z których możesz skorzystać. Powinieneś jednak pamiętać, że nie każda agencja reklamowa jest kreatywna i zna się na technologii druku. Dlatego warto dokładnie przeanalizować oferty i porównać je przed podjęciem decyzji. Zwróć uwagę na doświadczenie agencji, ich zdolność do zrozumienia Twoich potrzeb oraz znajomość technik i procesów produkcyjnych. Ważne jest również sprawdzenie referencji i opinii innych klientów.

Kalendarze firmowe – producenci

Opcją, która dobrze sprawdza się dla firm, które chcą rozwijać swój marketing i wygląd kalendarzy, jest kontakt z producentami kalendarzy w bezpośredni sposób. Taka współpraca pozwala na szukanie nowych rozwiązań i otwarcie na różne opcje. Producenci kalendarzy często mają szeroki wybór wzorów, formatów i dodatkowych opcji personalizacji, co pozwala firmom zaistnieć w oczach klientów i partnerów biznesowych.

Doskonale znają swój park maszynowy i wiedzą, co mogą zaproponować. Ich doświadczenie w realizacji przeróżnych kalendarzy jest ogromne. Zdecydowanie warto czerpać z tego inspiracje.

JAKIEGO PRODUCENTA KALENDARZY FIRMOWYCH WYBRAĆ? POSTAWIĆ NA INNOWACYJNOŚĆ, CZY WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE NA RYNKU?

DK smart design — producent kalendarzy w Polsce

DK smart design to dawniej dobrekalendarze i jesteśmy znanym producentem kalendarzy w Polsce. Łączymy doskonałą jakość z profesjonalizmem. Do tego posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę. Ofertę opieramyt o najnowsze nowinki z branży wydawniczej i poligraficznej, dzięki czemu otrzymasz partnera biznesowego, który sprosta Twoim wymaganiom. Jeśli dorzucisz do tego team, który stworzy dla Ciebie kalendarz firmowy z logo firmy, wpisujący się w cały Twój brand, nie będziesz chciał szukać dalej.

DK SMART DESIGN WIE, JAK SPROSTAĆ WYMAGANIOM NIEJEDNEJ FIRMY, BY STWORZYĆ DLA NIEGO KALENDARZE FIRMOWE — DESIGNERSKIE I KREATYWNE.

W jaki sposób to robimy? Przede wszystkim podchodzimy odpowiedzialnie do tego, co robimy, opierając to o ponad 30-letnie doświadczenie i szeroką wiedzę. Produkcja samego kalendarza to za mało. Kreujemy innowacyjność, bazując na najnowszych branżowych trendach. Kalendarze firmowe z logo, terminarze czy notesy firmowe to tylko niewielki obszar naszego działania.

Nasza siedziba znajduje się w Katowicach, skąd mamy blisko do Krakowa czy Wrocławia. Jednak lokalizacja tutaj ma drugorzędne znaczenie, ponieważ obsługujemy firmy z całej Polski. 

Wyróżniamy się w Polsce pod względem nowoczesnych rozwiązań i nowatorskich sposobów druku, ale także indywidualnym podejściu do klienta.

Designerskie kalendarze w nowoczesnym wydaniu – taka właśnie jest kolekcja Business w DK smart design.

DK smart design jest częścią Grupy Infomax, która obejmuje agencję reklamową, a także wydawnictwo i drukarnię. Od ponad 30 lat tworzymy wyjątkowe kalendarze dla firm. Nasz team stanowią eksperci z dziedziny poligrafii, fachowi doradcy ds. marketingu i brandingu oraz kreatywni projektanci graficzni. Pozwala to na realizację unikalnych kalendarzy pod względem wizualnym jak i doborem uszlachetnień. Nasi graficy są doskonali w projektowaniu masek uszlachetnień!

Jako producent kalendarzy proponujemy Ci innowacyjne rozwiązania, ale także te sprawdzone i popularne. Kalendarz to narzędzie, dzięki któremu możesz budować wizerunek swojej firmy, a także umieszczać w nim ważne informacje i to przez cały rok. Doskonale o tym wiemy! Dlatego tym bardziej staramy się, aby kalendarze były nie tylko designerskie, ale również praktyczne. O kalendarzach z logiem firmy czy notesach wiemy niemal wszystko, dlatego śmiało możesz oddać swoją markę w nasze ręce.

W swej pracy DK smart design doświadczyliśmy wielu zmian, nie tylko pod względem technologicznym, ale także wydawniczym i poligraficznym. Co zatem uważamy za przewagę na przestrzeni swojej działalności? Przede wszystkim, że tradycja, jaką jest papier, nie przebije żadnego wirtualnego gadżetu. Możemy poszczycić się własnym zapleczem produkcyjnym, parkiem maszynowym, studiem graficznym. Mało tego nasze profesjonalne działanie oraz wiedza i doświadczenie pracowników, pozwala realizować niemal każdy Twój pomysł. Łącząc najnowocześniejsze technologie i tradycyjne podejście do druku zdecydowanie mamy najwięcej do zaproponowania. 

Poznaj część naszej oferty

KALENDARZE KSIĄŻKOWE

A w nich między innymi kalendarze książkowe z linii LIQUID METAL z efektem wypukłej folii metalicznej na okładce.

Kolekcja LIQUID METAL daje ogromne możliwości zaprojektowania efektownej i kreatywnej grafiki. W połączeniu z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnego uszlachetnienia jakim jest położenie na grafice miejscowo wypukłej metalicznej folii daje niezwykle spektakularne efekty.  Technologia pozwala sięgnąć po nią klientom już od 100 sztuk zamówionych notesów i kalendarzy książkowych.

Nie ma tutaj konieczności pokrywania wysokich kosztów matrycy – szczególnie jeżeli metaliczną folią miejscowo pokryty jest obszar całej okładki. Odchodzimy od techniki tradycyjnego hot-stampingu. Otwieramy tym samym ogromne możliwości ciekawych zabiegów z użyciem metalicznych folii przy dużo niższym koszcie realizacji.

Dodatkowo metalizowany element posiada wyczuwalną wypukłość, uzyskuje wymiar 3D, co nie byłoby możliwe do osiągnięcia przy oprawie twardej tradycyjnymi metodami. Technologia Cast&Cure tworzy niesamowity efekt holograficzny 3D, wnosząc zupełnie nowy wymiar do projektów.

Prestiż, luksus, elegancja, innowacyjność – takie skojarzenia budują produkty z linii Liquid Metal.

Obawiasz się , że projekt graficzny takiego kalendarza książkowego może przysporzyć Ci problemu? Składając swoje zamówienie zwróć nam uwagę na brak projektu graficznego. Z przyjemnością stworzymy dla Ciebie unikalny projekt graficzny w odpowiednim formacie, uwzględniając wszystkie szczegóły.

Prestiż, luksus, elegancja, innowacyjność – takie skojarzenia budują produkty z linii Liquid Metal.

Projekt graficzny może również zawierać indywidualny blok kalendarza książkowego. W takim wypadku mamy jeszcze większą możliwość wykonania spersonalizowanego kalendarza firmowego. Projekt graficzny może obejmować wówczas między innymi:

  • format,
  • wyeksponowane logo firmy (tłoczenie logo),
  • część informacyjna,
  • układ kalendarza: układ dzienny, układ tygodniowy, uwzględnienie na dole kalendarium plan całego miesiąca,
  • kalendarium miesięczne,
  • plan urlopowy,
  • godziny uwzględniające wschody i zachody słońca, fazy księżyca,
  • formularz pomocny w zdarzeniu drogowym.

Jak widzisz możliwości jest bardzo dużo. A każda z nich może być dostosowana do indywidualnego projektu okładki jak i bloku.

KALENDARZE ŚCIENNE

Kalendarze wieloplanszowe na rok 2024 to jeden z bardziej eleganckich i prestiżowych modeli wśród naszej serii kalendarzy. Stanowią idealną wizytówkę i utrwalają wizerunek firmy w świadomości Klientów.

Ciekawa kreacja, oryginalny koncept, świetne wykonanie ozdobią każde biuro będąc doskonałym elementem aranżacji wnętrza. Indywidualny projekt kalendarza wieloplanszowego wykonać możemy w szerokiej gamie formatów. Od formatu A3, aż po najbardziej popularne formaty A2 i B2.

Istnieją oczywiście również oryginalne rozmiary wieloplanszowych takie jak kwadrat, model paskowy, czy bardzo efektowny kalendarz panoramiczny. Zależnie od potrzeb związanych z powierzchnią reklamową i grafiką kalendarz ścienny może zostać zaprojektowany w orientacji pionowej lub poziomej.

Karty kalendarza połączone są spiralą, najczęściej w kolorze srebrnym, białym lub czarnym. Poza tymi klasycznymi kolorami spirali istnieje oczywiście możliwość zamówienia spirali w innych nietypowych kolorach również złotym.

KALENDARZE BIURKOWE

Kalendarze firmowe autorskie na biurko w formie piramidki wyposażone są w praktyczne bloczki do prowadzenia notatek oraz kolorowe zakładki indeksujące, idealne do zaznaczania ważnych dni w roku, o których chcemy stale pamiętać i szybko je odnaleźć w kalendarzu – różnorodność kolorystyczna zakładek umożliwia zastosowanie różnych kolorów do odpowiednich typów informacji (jasny brąz, róż, czerń, całe spektrum kolorów).

Kalendarz posiada przejrzyste karty zamieszczone w układzie tygodniowym. Pod każdą datą znajduje się przestrzeń na Twoje notatki.

Opcje dodatkowe? Zapytaj naszego handlowca o możliwość wykonania autorskiego kalendarza biurkowego. Taki produkt może być całkowicie wykonany od podstaw, tak aby wyglądał jak chcesz.

Indywidualny kalendarz biurkowy świetnie sprawdzi się jako narzędzie pracy każdego pracownika biurowego.

KALENDARZ KSIĄŻKOWY Z INDYWIDUALNYM NADRUKIEM LOGO FIRMY

Jako innowacyjny producent kalendarzy oferujemy bogatą ofertę kalendarzy i narzędzi do planowania pracynotesy, plannery i organizery. Uwielbiamy tworzyć indywidualne projekty. Okładka z tłoczeniem, nadruk logo, dostosowanie projektu w różnych formatach – indywidualny gadżet dla Twojej firmy.

Istnieje wiele miejsc, gdzie możesz zamówić kalendarze firmowe. Jaką decyzję podejmiesz, zależy od Ciebie, Twoich potrzeb i wymagań. Jeśli chcesz, by Twoi partnerzy biznesowi lub pracownicy korzystali z gadżetów zawierających logo i design Twojej firmy, najlepszym rozwiązaniem będzie producent kalendarzy firmowych z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Czy tylko? Gdy dodatkowo będzie szedł ramię w ramię z najnowszymi trendami branży wydawniczej czy poligraficznej, znalazłeś skarb. Dlaczego? Bo przy jego pomocy stworzysz nie tylko designerski gadżet, ale także narzędzie ułatwiające pracę, pozwalające ją planować w najdrobniejszym szczególe i oszczędzające czas.