SZUKAJ

Gadżety firmowe: zestawy eko. Co powinieneś wiedzieć?

zestawy eko

Jakiś czas temu pisaliśmy o eko gadżetach na targi, konferencje i spotkania biznesowe. Dziś chcielibyśmy rozwinąć ten temat i zaproponować bardziej kompleksowe rozwiązanie, jakim są zestawy reklamowe eko. Gadżety firmowe nadal są popularne i poszukiwane przez firmy. W związku z tym kilka słów o notesach, kalendarzach, długopisach, ołówkach, nośnikach pamięci czy zakładkach do książek. Oczywiście wszystkie zrobione z łatwo odnawialnych surowców lub materiałów z recyklingu.

Ekologiczny, czyli jaki?

Coraz więcej firm proponuje ekologiczne produkty i rozwiązania. Nic dziwnego – badania wykazują, że na przestrzeni ostatnich lat świadomość ekologiczna Polaków uległa zmianie, jeśli chodzi o zachowania konsumenckie. Szczegóły znajdziesz w artykule na temat ekologicznych notesów firmowych.

Na początku wyjaśnijmy czym są eko gadżety fimowe, zestawy eko i ogólnie eko produkty. Zaliczamy do nich wyłącznie te, które wyprodukowano z przyjaznych dla środowiska materiałów. Najczęściej bardzo szkodliwy plastik zastępuje się drewnem, jutą czy lnem.

Najważniejsze zalety i właściwości drewna:

 • jest to surowiec odnawialny,
 • gwarantuje wieloletnią trwałość produktów, które się z niego wykona,
 • powstaje podczas naturalnych procesów fotosyntezy,
 • nie wiąże się z nadmiarowym wykorzystaniem energii,
 • przyczynia się do redukcji dwutlenku węgla.

Ekologia i funkcjonalność na co dzień

Ekologiczne zestawy firmowe nie muszą być gorszej jakości. Wręcz przeciwnie – wiele produktów jest trwalsza i bardziej wytrzymała.

Idealnym przykładem jest papier kraftliner wykorzystywany do produkcji okładek notesów czy kalendarzy. Jest wytwarzany w 70% z włókien pierwotnych oraz w 30% z makulatury. Po wykorzystaniu możliwe jest poddanie go recyklingowi lub kompostowaniu.

Najważniejsze zalety papieru kraftliner:

 • duża wytrzymałość (również w przypadku obciążeń mechanicznych),
 • wodoodporność,
 • jednolita powierzchnia pozwalająca na szybkie wykonywanie nadruków.

Inne atrakcyjne, trwałe i ekologiczne surowce wykorzystywane do produkcji zestawów eko to:

 • len – materiał łatwo się tłoczy i zadrukowuje,
 • juta – niezwykle trwała, idealna na różnego rodzaju torby czy worki z logo Twojej firmy,
 • korek – bardzo plastyczny materiał, z którego można wykonać mnóstwo gadżetów – od od długopisów i breloczków, przez podkładki, po kosmetyczki czy okładki notesów.
kalendarze eko
Eko set

Eko zestawy firmowe – szeroka oferta

Aktualnie w naszej ofercie znajdziesz różnorodne zestawy eko gadżetów firmowych. Przykładowo mogą składać się z:

 • bambusowego lub korkowego długopisu i ołówka w drewnianym pudełku,
 • kalendarza, notesu i plannera z okładkami z lnu, korka bądź juty,
 • pamięci USB z drewna oraz power banku z bambusa,
 • notesu oraz korkowego kubka,
 • kalendarzy książkowych bądź notesów w pudełku z papieru z recyklingu.

Oczywiście z przyjemnością wykonamy zestawy eko dopasowane do Twoich potrzeb. Nasi doradcy pomogą Ci w wyborze artykułów idealnych dla Ciebie, Twoich Klientów oraz okazji, podczas której planujesz je wykorzystać. Gadżety można personalizować, dzięki czemu zwiększy się rozpoznawalność Twojej firmy lub marki.

okladka_kalendarza_ekologicznego_kraftliner_DMT8

 

Wybieraj gadżety przyjazne naszej planecie

Stale postępująca w społeczeństwie świadomość ekologiczna powoduje, że coraz chętniej wybieramy zestawy eko gadżetów. Widać to chociażby patrząc na trendy w notesach firmowych na 2022 rok. Możesz dołączyć do osób, którym zależy na życiu w zgodzie z naturą, szczególnie jeśli nurt ekologiczny jest zgodny z wartościami Twojej firmy.

Prezent dla pracowników, ważnych partnerów biznesowych czy nowych Klientów – w każdych okolicznościach zestawy eko gadżetów sprawdzą się doskonale. Dzięki nim możesz budować markę (osobistą lub biznesową) w zgodzie z CSR (społeczna odpowiedzialność w biznesie), w której ekologia zajmuje bardzo wysokie miejsce.

 

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.