SZUKAJ

Firmowy kalendarz trójdzielny — o czym powinieneś wiedzieć?

kalendarz trojdzielny

W czasach, gdy każdy z pracowników ma długą listę zadań i tym samym ma dużo na głowie, dobrze jest efektywnie planować swój czas. Po pierwsze dlatego, by starczyło nam dnia na firmowe zadania, a po drugie, żeby długoterminowe wydarzenia czy plany nie przeszły nam koło nosa. Co nam pomoże w dobrym planowaniu? Z pomocą tutaj przychodzi firmowy kalendarz trójdzielny!

Dlaczego kalendarz trójdzielny?

W biurach, urzędach, sekretariatach rzucają się w oczy wiszące kalendarze. Najczęściej spotkać można kalendarz trójdzielny z okienkiem zaznaczającym aktualny dzień. Ale po drugiej stronie tradycyjnie (na papierze) umiejscowionych dat znajdują się smartfony, które zawsze mamy pod ręką. Korzystanie z ich niemal nieograniczonych możliwości doprowadziło, że planowanie odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Jednak jeśli komuś wydaje się że spowodowało to porzucenie w ciemnym kącie bardziej tradycyjnych metod, jak korzystanie z kalendarza, to się bardzo myli.

Kalendarz wiszący na ścianie zawsze rzuca się w oczy, jest widoczny, a zaznaczona w nim data, nie pozwoli o sobie zapomnieć. Biorąc pod uwagę kalendarz trójdzielny, sprawa jest bardziej przejrzysta.

Ponad to jeden kalendarz może służyć kilku pracownikom w jednym pomieszczeniu. Wisząc na ścianie widzi go każdy kto znajduje się w pobliżu. Dzięki dużym cyfrom – daty są widoczne z odległości i każdy może sprawdzić jaka jest data czy numer tygodnia.

Kalendarz trójdzielny posiada trzy kalendaria i najczęściej są one przeznaczone do pokazania miesiąca poprzedniego, aktualnego i następnego. To ważne w momencie, kiedy chcemy sprawdzić datę wydarzenia, ważnego spotkania, które się odbyły. Zerknięcie na rozplanowanie całego miesiąca jest nie mniej ważne, aby zaplanować zadania bieżące oraz te w przyszłości. Świetny plus, prawda?

Design główek kalendarza trójdzielnego

Kalendarz trójdzielny ma kolejną zaletę. Jest nią mianowicie główka, z którą nabiera on wyjątkowego charakteru. To obok trzech części, czyli bloczków kalendariów (i oczywiście okienka) miejsce, które przyciąga wzrok. To na nim znajduje się wybrany przez Ciebie projekt, nadruk bieżącego roku, często nazwa, logo firmy, a także krótki, chwytliwy tekst. Stanowi ono strefę, w której możesz puścić wodze swojej fantazji.

W polu Twojego projektu może znaleźć się nie tylko grafika, czy zdjęcie, ale także określona faktura, efekt wypukłości, nietypowy kształt, zdobienia, jak i jedyne w swoim rodzaju uszlachetnienia – lakier 3D czy liquid metal (pokrycie folią metaliczną w kolorze złotym, srebrnym lub w innym dowolnie wybranym).

Zdecydowanie najczęściej wybierają opcją jest główka wypukła, jednocześnie należy pamiętać, że możesz wybrać główkę płaską, będąca przedłużeniem kalendarza trójdzielnego. Tutaj również masz dowolność jej zaprojektowania, biorąc pod uwagę co chcesz w danym roku komunikować. Profesjonalnie zaprojektowana, z dbałością o każdy szczegół będzie idealnie współgrać z plecami kalendarza trójdzielnego.

Wyjątkowe kalendarium

Kalendarium, które jest głównym elementem kalendarza trójdzielnego warto poświęcić trochę uwagi. To najważniejsza część mająca znaczący wpływ na cały kalendarz trójdzielny. Zazwyczaj producenci kalendarzy trójdzielnych udostępniają standardowe kalendaria w określonej szacie graficznej. Mowa tutaj o katalogowych kalendariach, które są drukowane na stan magazynowy. 

Pojawiające się w kalendarzu nazwy miesięcy i dni tygodnia nierzadko nadrukowane są w kilku językach. Dlatego, gdy chcemy by nasz firmowy kalendarz trójdzielny był prezentem dla kontrahenta, poza granicami kraju, wybierzmy wariant międzynarodowy.

Ze względu na to, że katalogowe kalendaria są już przygotowane i wydrukowane nie masz możliwości ich zmiany. Decydujesz się na taki wygląd jaki jest. Dlatego jeśli interesuje Cię inny wygląd, kolor, czcionka – zapytaj o kalendaria indywidualne

Skorzystaj z możliwości personalizacji całego kalendarium i zaznacz na nim ważne daty w życiu firmy. Sprawi to, że kalendarz będzie wyjątkowym gadżetem nie tylko dla Twoich partnerów, ale i współpracowników, którzy nie zapomną o „firmowych datach”.

Zapomniane plecy kalendarza trójdzielnego

Mało kto zwraca uwagę na tylną część kalendarza trójdzielnego. Dlaczego? Najczęściej to ten element, którego po prostu nie widać. Jednak na rynku można znaleźć producentów, którzy w tym temacie idą o krok dalej. Proponują oni swoim klientom możliwość zadrukowania pleców kalendarza (a wiadome jest, że plecy kalendarza trójdzielnego nie są wcale takie małe). Projekt tylnej części, który jest spójny z główką kalendarza, pozwala na nowe spojrzenie na to praktyczne narzędzie. Sprawia, że całość kalendarza trójdzielnego spięte są niemal w idealną całość.

Często zdarza się również, że na plecach pomiędzy kalendariami jest możliwość nadruku dodatkowej treści. Warto zadbać również i o tej detal, i zadrukować to miejsce chwytliwym hasłem, adresem www lub numerem telefonu.

Zwykły kalendarz to za mało!

Czy kalendarz trójdzielny musi być zwykły, nudny i bez wyrazu? Zdecydowanie nie! Bo dla nas zwykły kalendarz to za mało! I masz na to nasze słowo. Dzięki niemal pełnej personalizacji możesz cieszyć się dokładnie takim, jaki zaprojektujesz. Nie tylko przyciągnie wzrok swoim wyjątkowym designem, ale stanie się praktycznym (codziennym) narzędziem firmowym, z którym nie będziesz chciał się rozstać.