SZUKAJ

Kalendarze w słusznej sprawie – o kalendarzach charytatywnych

Na rodzimym rynku można zaobserwować rozwój kilku interesujących trendów dotyczących zmian świadomości konsumentów oraz… firm. Przedsiębiorstwa coraz częściej chcą angażować się w tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu, czyli dbać o społeczeństwo czy ochronę środowiska.

Zarówno od strony producentów, jak i konsumentów rośnie zainteresowanie tym, co lokalne. Ponadto kupujący coraz więcej wagi poświęcają na szukanie tych marek, które nie konkurują ceną (lub nawet jakością!), a… wyznają i realizują podobne wartości, co potencjalny klient.

Lokalne pomaganie – kalendarz charytatywny

kalendarz charytatywnyDla firm chcących realizować charytatywne działania jednym ze sposobów na pomaganie może być wydruk kalendarza. Szczególną zaletą tego rozwiązania jest to, że w tego typu akcję może zaangażować się firma praktycznie każdej skali, proporcjonalnie do swoich możliwości i ambicji.

Jednym z przykładów działań tego typu jest kolejna edycja charytatywnego kalendarza Fundacji Petralana i Grupy Infomax: “Śląsk nie jest czarno-biały”. Tym razem poprzez wydruk kalendarza pomagamy niepełnosprawnym braciom: Łukaszowi i Bartoszowi, którzy są podopiecznymi fundacji.

Kolorowanie Śląska A.D. 2019

Tegoroczny kalendarz eksponuje nową twarz Śląska – zrewitalizowane obiekty widziane oczami niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Karty kalendarza zostały pokolorowane przez młodych artystów – podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacjo-Wychowawczego w Bytomiu.

To niebanalne uchwycenie nowej twarzy regionu i po prostu wyraz dobroci, kierowany do firm chcących wesprzeć naszą akcję. Akcja to również udowodnienie, że biznes można prowadzić, mając na uwadze dobro najbardziej potrzebujących.

Dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych braci Łukasza i Bartosza Jaszczurów oraz na pomoc twórcom stron tego kalendarza, dzieciom i dorosłym z Bytomskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Fundacja Petralana

Swoją uwagę skupia na najmłodszych. Zajmuje się pomaganiem osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji, borykającym z chorobą lub utrudnieniami spowodowanymi przez niepełnosprawność. Fundacja działa organizując akcje dobroczynne, sportowe oraz eventy różnego rodzaju. 

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bytomiu swoją historią sięga roku 1993, kiedy zostało powołane stowarzyszenie mające u podstaw troskę rodziców o los swoich niepełnosprawnych umysłowo dzieci.

Do tego momentu to na rodzicach spoczywał niemal cały ciężar sprawowania opieki, co więcej często musieli sobie radzić w osamotnieniu, z poczuciem winy. Problem niepełnosprawności był dla społeczeństwa sprawą wstydliwą i skrywaną. Dzisiaj ośrodek wspiera rodziców i ich niepełnosprawne dzieci na wielu płaszczyznach podejmując się zarówno edukacji, jak i wychowania i prowadzenia terapii. 

Więcej o szczegółach akcji