Kolorowanie Śląska z Fundacją Petralana
Pewnego dnia zaprosiliśmy do współpracy dość szczególną grupę osób. Były to osoby w różnym wieku; dzieci, dorośli. Łączyły ich natomiast dwie rzeczy – Oprócz złych doświadczeń związanych z chorobą, byli również wspierani przez fundację Petralana.
Pokolorowano więc Śląsk – Każda osoba miała do wyboru zdjęcie, nakładano kalkę i można było przystąpić do roboty. Zużyto niejedną kredkę, pokolorowano tyle zakątków Śląską, że zawartość takiej galerii wystarczyła by na dobre kilka lat.
Najbardziej atrakcyjne prace zostały przez naszych grafików wybrane na plansze kalendarza. Kalendaria zostały wyposażone w krótką notkę o przedstawionym na zdjęciu zakątku śląska oraz o autorze rysunku. Charakterystyczne dla Katowic, Świętochłowic i innych miast miejsca zostały wzbogacone w jaskrawe barwy, po czym trafiły na wszystkie dwanaście plansz kalendarza.
Nasze studio graficzne dokonało połączenia czarno-białych zdjęć z kolorowymi rysunkami autorstwa podopiecznych Fundacji Petralana tworząc jeden z najoryginalniejszych kalendarzy tegorocznej oferty. Zajął on jedno z czołowych miejsc w naszym folderze, gdzie przedstawiliśmy klientom szlachetny cel całej akcji – zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Petralana. Dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza charytatywnego fundacji zostanie przeznaczony na niesienie pomocy małemu Michałkowi Niemczykowi, który wymaga leczenia i rehabilitacji. Nie zapominamy również o pozostałych podopiecznych fundacji, czyli twórcach tego kalendarza – dzieciom i dorosłym, którzy pomogli w procesie tworzenia i bez obaw chwycili za kredki, by z sercem pokolorować Śląsk.
Michał Niemczyk przyszedł na świat w 2016 r. Zdiagnozowano u niego tetralogię Fallota z hipoplastyczną zastawką tętnicy płucnej – ciężką wadę serca, która wyszła na jaw już w czasie trwania ciąży. Dzielny Michaś swoją pierwszą operację serca przeszedł już w 3 tygodniu życia. Obecnie czeka na kolejną operację, pozostając pod stałą opieką kardiologów i kardiochirurgów, decydujących o dacie kolejnego zabiegu.
Dochód z kalendarzy jest również przeznaczany na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bytomiu – działający od 1993 roku.
Więcej o kalendarzach “Śląsk nie jest czarno-biały” dowiecie się tutaj.