SZUKAJ

Trendy kalendarzowe 2022

trendy kalendarzy 2022

Może się wydawać, że do sezonu kalendarzy 2022 jeszcze pozostało dużo czasu. Jednak trzeba pamiętać, że obecnie wiele firm wcześniej zamawia kalendarze firmowe wcześniej. Po drugie czas leci szybciej niż Ci się wydaje, i bardzo szybko nadejdzie moment podejmowania decyzji. Warto, aby rozeznać, jakie są trendy kalendarzowe 2022.

Eko terminarze

Na rynku kalendarzy na pewno kontynuowany będzie trend eko terminarzy. Cieszyły się one dużą popularnością w roku 2020. Przewiduję, że w tym roku również zainteresowanie będzie równie wysokie. Wynika ono z tego powodu, że coraz więcej firm chce wspierać naturalne środowisko oraz działania proekologiczne. Jako producent kalendarzy również zdecydowaliśmy się wesprzeć biznesowe działania ekologiczne, tworząc Linię Eko. Są to terminarze wykonane z okładek ekologicznych (np. Papieru Kraft, Korka czy Płótna). W ramach tej linii można dobrać również dodatki do bloku lub okładki. Najbardziej popularne wśród nich: znacznik eko na gumce zamykającej lub wycinany znacznik na okładkę. Wiele firm decyduje się na wyklejkę z papieru ekologicznego.

eko-terminarze-w-papierze-kraft
Przykład realizacji eko terminarzy: okładka: papier Kraft i zadruk full kolor
 

Ekskluzywne terminarze z lakierem Liquid Metal

Zdecydowanie coraz więcej firm poszukuje unikatowych rozwiązań, które wzbogacą firmowe terminarze. Obecnie zwykły terminarz to za mało! Dlatego tak popularne stało się personalizowanie okładek i wybieranie dodatkowych uszlachetnień. Mają one na celu podkreślenie grafiki, prestiż i ekskluzywność. Jest to rozwiązanie dla firm, które oczekują spektakularnego efektu. Linia Kreacja Liquid Metal umożliwia zastosowanie autorskich projektów na okładce oraz dodatkowy efekt w postaci metalizowanej wypukłej kolorowej folii. Dzięki niej mamy nieograniczone możliwości stworzenia milionów wzorów. Do wyboru mamy takie kolory jak złoty, miedziany czy srebrny. Z całą pewnością dodatkowo podniosą one efekt wizualny.

prestiżowe terminarze firmowe na jubileusz
Prestiżowe terminarze na 3-lecie firmy wykonane w technologii Liquid Metal
 

Kalendarze 2022 – chip NFC

Wiele firm poszukuje nie tylko rozwiązań prestiżowych i ekskluzywnych, ale również nowoczesnych. Bycie liderem w branży i na rynku zobowiązuje. Firmy zdają sobie z tego sprawę, dlatego również w temacie wydania terminarzy firmowych szukają pomysłów na ich unowocześnienie. Z całą pewnością można tak powiedzieć o chipach z NFC. W ofercie dobrekalendarze.pl znajdziesz je w postaci naklejki żelowej, naklejki płaskiej lub znacznika na tasiemce. Więcej na ten temat przeczytasz na dedykowanej stronie https://tag-nfc.dobrekalendarze.pl/

NFC w terminarzach firmowych
NFC w postaci naklejki 3D umieszczonej na przedniej okładce.

 

Personalizacja w kolorze

W ciągu ostatnich lat szczególne miejsce na liście usług zajmuje personalizacja imienna. Obserwujemy stały wzrost terminarzy z personalizacją. Dedykowane one są pracownikom lub kontrahentom. Taki sposób na wyróżnienie bezsprzecznie podniesie rangę terminarza. W naszej ofercie znajdziesz możliwość personalizacji w kolorze. Może ona być wykonana na tasiemce bawełnianej, gumce lub krawędzi bloku. Możliwość nadruku w dowolnym kolorze i czcionce sprawia, że możemy nadrukować praktycznie wszystko!

personalizacja-w-kolorze
Personalizację w kolorze możemy wykonać na tasiemce bawełnianej, gumce lub krawędzi bloku.

 

Nadruk UV

Jako producent kalendarzy zaobserwowaliśmy potrzebę wzbogacenia okładek skóropodobnych. Linia Klasyka umożliwia wybranie rodzaju okleiny oraz jej koloru. Niepodważalną zaletą okładek wykonanych z oklein skóropodobnych jest ich wytrzymałość. Są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, łatwiejsze w utrzymaniu czystości i bardziej zabezpieczone niż np. Papier. Jednak firmy poszukiwały dodatkowych rozwiązań, które wzbogaciłyby taką okładkę bardziej niż tłoczone logo. W myśl tej potrzeby powstała Linia Kreacja UV. Jest to wykorzystanie druku cyfrowego do nadrukowania dowolnej grafiki na takiej okładce. Dzięki tej technologii możesz wykorzystać praktyczną okleinę skóropodobną i nadrukować na niej dowolny motyw graficzny Twojej firmy.

nadruk UV na terminarzach
Możliwość dowolnego zadruku sprawia, że produkt ten staje się doskonałą wizytówką firmy.

 

Znacznik Eko wklejany na okładkę

Poszukiwanie nowych dodatków na stale wpisało się w nasz harmonogram. Staramy się co roku podsuwać Wam nowości, które wzbogacą Wasze terminarze. Trend Eko terminarzy zdecydowanie przypadł do gustu wielu firmom, dlatego w ofercie znajdziesz nowy dodatek z tej linii. Znacznik eko na okładce to rozwiązanie dla firm, które chcą wykonać terminarze w linii eko i wzbogacić okładkę o dodatkowy element. Wycięty laserem znacznik (w dowolnym kształcie) zostaje przyklejony w dowolne miejsce na okładce. Połączenie indywidualnie wyciętego elementu oraz nadruku na okładce tworzy niepowtarzalny efekt budowania obrazu.

znacznik eko na okładce
Eko znacznik wklejany na okładkę i dopasowywany do nadrukowanej wcześniej grafiki.

 

Metaliczne i kolorowe pudełka

Personalizacja oferty dotycz również opakowań do terminarzy. Ciągły wzrost zamówień w tym zakresie, spowodowało wprowadzenie do oferty dodatkowych opakowań. Opakowania możemy wykonać z papieru ekologicznego, barwionego w masie lub z papieru metalizowanego. Dostępne kolory i rodzaje umożliwiają dobranie opakowania do terminarzy.

różnokolorowe opakowania na terminarz
Twój firmowy terminarz możesz zapakować w wyjątkowe opakowania wykonane z metalizowanych papierów lub z kartonów ozdobnych.

Kalendarze ścienne 2022

Od wielu lat trend w kalendarzach ściennych pozostaje niezmienny. Jest to indywidualizacja produkcji, minimalizm i spójność graficzna z terminarzami. Z pewnością coraz więcej firm decyduje się na autorskie projekty główek i pleców. Nawiązanie do firmowych barw i wykorzystanie aktualnych motywów graficznych firmy stało się standardem. Jednocześnie ważne stało się, aby projekty były minimalistyczne i zapewniające czytelność. Coraz częściej firmy wykorzystują możliwość indywidualizacji również kalendariów czy też okienek do zaznaczania daty.

okienko elektrostatyczne
Okienka elektrostatyczne to świetny dodatek do kalendarzy ściennych.
okienko w indywidualnym kształcie
Okienka w indywidualnym kształcie podkreślą unikatowość Twoich kalendarzy.

Jak widzisz trendy kalendarzowe 2022 to szeroka gama możliwości. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jakie są najmodniejsze kalendarze i wybierzesz coś dla siebie i Twojej firmy!