SZUKAJ

Liquid Metal na terminarzach Soletu

Klient: Solet
Branża: informatyka

Solet to firma zajmująca się wdrażaniem nowoczesnych technologii informatycznych, które mają za zadanie zebrać dane, następnie zespół ludzi analizuje je, interpretuje i pokazuje zastosowanie. Firma prężnie działa na polskim rynku, starając się wdrażać nowe technologie i pracować jeszcze bardziej efektywnie. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2017 roku poprzez zapytanie cenowe na wykonanie terminarzy dla pracowników i kontrahentów.

 

Pierwsza współpraca

Już na samym początku do gustu klienta przypadła linia kreacja. Dała ona możliwość indywidualizacji okładki autorskim projektem oraz doborem odpowiednich uszlachetnień. Pierwszym etapem było przygotowanie projektu w dwóch wersjach, tak aby klient wybrał jedną z nich do dalszego opracowania. Później nastąpił etap przygotowania maski, a następnie produkcji terminarzy. Standardowa realizacja. Co mogło się nie udać?

 

A mogło być tak pięknie…

Z firmą współpracujemy od 2017 roku. Realizujemy dla nich terminarze w linii kreacja z maskami lakieru UV i 3D. Ale nie zawsze było  tak łatwo i prosto (mimo najszczerszych chęci). Najtrudniejszym dla nas momentem we współpracy była reklamacja klienta ze względu na nieterminową realizację zamówienia. Zdarza się, że w sezonie niektóre realizacje są opóźnione z pewnych przyczyn. Najgorzej jest – jeśli dopiero zaczynamy tę współpracę, a klient zna nas tylko z realizacji tego właśnie zamówienia… I wtedy przestaje być ładnie i kolorowo.

Przychodzi taki moment, że trzeba się przyznać do błędów i mimo wszystko zawalczyć o klienta. Dzięki naszemu handlowcowi, który opiekował się klientem oraz ich zamówieniem, udało się uratować relację i wrócić do współpracy.

 

Nowa oferta – nowe możliwości

Co roku, kiedy pojawia się nowa oferta, rozmawiamy z klientami i przedstawiamy nowości. W roku 2020 taką nowością był liquid metal, który swoją efektownością zjednał serce Soletu. Minął pewien czas zanim klient zdecydował się na konkretny projekt. Tym razem przesłał nam gotową grafikę wektorową, my mieliśmy zająć się opracowaniem maski lakieru 3D, UV oraz liquid metalu. Wyszło elegancko i efektownie – tak jak obiecaliśmy i jak oczekiwał tego klient.

 

Relacja z klientem

Opieka nad klientem to nie tylko przyjmowanie zamówień, ustalanie warunków współpracy i wysyłanie faktury do zapłaty. Dzisiaj to coś więcej. To relacja między nami a klientem. To partnerska relacja, w której czasem trzeba przeprosić, wczuć się w położenie klienta i pokazać, że nam zależy.

kalendarz książkowy z Liquid Metalem kalendarz książkowy z logo kalendarz z logo firmy