SZUKAJ

Kalendarz staropolski dla Galmetu

Klient: Galmet
Branża: systemy grzewcze

 

Firmę Galmet obsługujemy od ponad 5 lat. Część tej obsługi przypada na realizację kalendarzy, dlatego dzisiaj słów kilka o realizacji wyjątkowego, kalendarza staropolskiego. Jest to planszowy, indywidualny kalendarz ścienny. Pomysłodawcą kalendarza jest sam prezes firmy, który jest pasjonatem polskiej historii i wojska, szczególnie kawalerii. Z powodu tego wydaje właśnie kalendarz, który nawiązuje wyglądem do czasów szlacheckich. Ciekawy i nietypowy pomysł na kalendarz!

Motyw kalendarza starodawnego

Przede wszystkim w oczy rzuca się motyw kalendarza starodawnego. Odchodzimy od nowoczesnych rozwiązań i błyszczących dodatków. Wzrok przyciągają elementy drewniane, na które nawijany jest zadrukowany arkusz. Do montażu wykorzystaliśmy nitowanie, aby zapewnić stabilność i trwałość. Dodatkowo kalendarz posiada lakowaną pieczątkę zawieszaną na bawełnianym sznurku u dołu kalendarza. Wszystkie elementy składają się na spójną całość, rodem jeszcze ze staropolskiej ery.

 

Praca ręczna

Wykonanie takiego kalendarza wiąże się jednak z nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim dogranie wszystkich elementów kalendarza dla nas próbą naszych możliwości. Szczególne znaczenie ma fakt, że w większości realizacji była to praca ręczna. Ze względu na to, czas realizacji był wydłużony. Nie wchodziły też żadne rozwiązania automatyzacji, które przyśpieszyłyby ten proces.

 

Opakowanie

Kiedy kalendarz był już gotowy, należało pomyśleć o jego opakowaniu. Ze względu na indywidualizację produkcji, w grę nie wchodziły standardowe koperty na kalendarze dzielne. Należało pomyśleć nad czymś zupełnie innym! Tekturowe podłużne pudełko stanowiło idealne opakowanie kalendarza. Nie tylko zabezpieczało kalendarz w transporcie, ale również umożliwiało wręczenie zapakowanego kalendarza.

kalendarz staropolski, ściennyindywidualne kalendarze ściennelakowana pieczątka na kalendarzu