SZUKAJ

Indywidualny blok firmowego kalendarza książkowego

Klient: ATLAS  
Branża: budowlana

Atlas to jedna z bardziej znanych firm w branży budowlanej. Zazwyczaj, aby obsługiwać tak dużą firmę trzeba poświęcić czas, zaangażować się w prospecting i wytrwale przypominać się klientowi. Po dwóch latach wytrwałości udało nam się zdobyć zaufanie klienta i wykonać dla niego indywidualne kalendarze książkowe. Jednak zanim to się stało, wspólnie przeszliśmy długą drogę do wypracowania idealnego rozwiązania. Jak ta droga wygląda przeczytasz poniżej.

kalendarz ksiazkowy autorski
Końcowy efekt naszych prac nad okładką kalendarza książkowego dla firmy ATLAS.

Dobór technologii i próbne wydruki

Zamysł projektów graficznych oraz próbne wydruki były już gotowe. Naszym zadaniem było ich przeanalizowanie i znalezienie rozwiązania, które sprostałoby oczekiwaniom klienta. Dlatego też zaproponowaliśmy lekką modyfikację projektów graficznych, tak aby dostosować ich do wybranych uszlachetnień. Podpowiedzieliśmy, aby wykorzystać złoty lakier Liquid Metal oraz lakier piaskowy. Dopracowaliśmy szczegóły projektów i pokazaliśmy je klientowi.

Po akceptacji poprawionych projektów okładek zleciliśmy próbne wydruki. To  one były najważniejsze dla klienta, na podstawie których miał dokonać decyzję o współpracy. Tak też się stało. Ku naszej radości klient podpisał z nami zamówienie na realizację kalendarzy książkowych z blokiem indywidualnym i autorską okładką. Wydruki próbne prezentowały dokładnie to, czego spodziewał się zobaczyć klient.

Indywidualny blok kalendarza książkowego

Nasze prace głównie skupiały się na dopracowaniu projektu okładki kalendarza firmowego ATLAS. Jednak nie można zapomnieć, że kalendarz ten był wyjątkowy jeszcze pod innym względem: posiadał indywidualny blok.

Autorski blok pozwala na jego zaprojektowanie tak, aby zawrzeć w nim to co jest najpotrzebniejsze i w określonym wyglądzie. Wybierając to rozwiązanie masz wpływ na każdy element tego, jak będzie wyglądał blok kalendarza.

planner miesieczny w kalendarzu ksiazkowym
Autorski blok umożliwia również stworzenie na indywidualne potrzeby planneru miesięcznego. W tym projekcie wykorzystano podział na kwadraty, a święta zostały przedstawione w formie piktogramów.

O ile planner roczny i miesięczny zazwyczaj występują w każdym kalendarzu książkowym i nie są niczym niezwykłym, tak dodatkowe kartki w postaci wyrywanych list zakupów to zdecydowanie indywidualne rozwiązanie. Indywidualizując blok kalendarza książkowego sam możesz zdecydować co jest w nim potrzebne.

lista zakupow w firmowym kalendarzu
Lista zakupów to zdecydowanie jedna z bardziej niestandardowych rozwiązań jakie mogą występować w firmowym kalendarzu książkowym.

Nasza kompleksowość

Modyfikacja projektów graficznych i jakość wydruków próbnych było jednym z kilku wyzwań, które pojawiły się w trakcie obsługi klienta.

Ze względu, że realizowaliśmy całościowe zamówienie dla ATLASu, trzeba było jeszcze podzielić całą produkcję na nakłady dedykowane poszczególnym oddziałom, których było ponad 200!

Czekało na nas kilka dodatkowych zadań:

  • kompletowanie,
  • konfekcjonowanie,
  • pakowanie,
  • wysyłka do wyznaczonych oddziałów.

Dzięki sprawnej pracy naszego zespołu oraz możliwości magazynowania udało nam się zrealizować wysyłki do wszystkich oddziałów! Nasz team świetnie sprawdził się w roli doradcy, testując różne rozwiązania i ostatecznie przedstawiając oczekiwany efekt.