SZUKAJ

Wastes Service Group – ekologiczne kalendarze 2022

Klient: Wastes Service Group
Branża: Gospodarka Odpadami

 

Firma Wastes Service Group istnieje od 1993 roku. W tym czasie nieustannie rozwijali się i rozbudowywali w zakresie przetwarzania odpadów. Działali w szczególności, mając na uwadze zagospodarowanie zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pozyskiwanie odpadów do procesów recyklingu stanowi ich podstawę działalności.
 

Eko design

Klientowi zależało, aby tym razem kalendarze wykonane były inaczej niż zawsze. Dokładnie miał na myśli eko design z nutką elegancji. Klient pragnął, aby na kalendarzach znajdowało się tłoczenie złotą folią. Koniecznie i na terminarzach, i kalendarzach trójdzielnych. Klient podkreślił, że ważnym aspektem tej realizacji miał być spójny projekt obu rodzaju kalendarzy. Taki zestaw kalendarzy, który jednocześnie by się uzupełniał.

Eko design to też prostota i minimalizm. Dlatego też padł pomysł, aby główka kalendarza trójdzielnego była płaska. Takie rozwiązanie miało na celu stworzenie jednej płaskiej płaszczyzny oraz zintegrowanie główki z częścią pleców.

Zaproponowaliśmy realizację zamysłu na papierze kraft z dodatkowym uszlachetnieniem w postaci hot stampingu. Kombinacja rzadko spotykana, a jakże efektowna! Papier sam w sobie jest z recyklingu, w kolorach ziemi, przywołując na myśl ekologię i naturalne środowisko. Natomiast złoty hot stamping dodaje elegancji kalendarzom, przełamując standardy w realizacji eko kalendarzy.

złoty hot stamping na kalendarzach
Złoty hot stamping na eko papierze Kraft.

Optymalizacja kosztów

Przy realizacjach gdzie chodzi o spójny projekt i efekt, warto zoptymalizować koszta. W tym przypadku oznaczało to wykorzystanie jednej matrycy do tłoczenia. To ważne, aby przed realizacją dobrze wszystko przemyśleć i zaplanować. Dzięki takiemu podejściu możemy nie tylko zoptymalizować koszta, ale nawet zaoszczędzić! Wykonując jedną matrycę do tłoczenia obu rodzajów kalendarzy oraz projektując wspólny projekt, ograniczamy koszta. Z pewnością nasz klient ucieszył się z tej korzyści.

kalendarze eko z hot stampingiem
Hot Stamping w połączeniu z nadrukiem to efektowny pomysł na realizację kalendarzy.

 

Wsparcie i współpraca

Realizacja planów i dowiezienie celów to jedna strona medalu. Drugą stroną medalu niewątpliwie jest współpraca. Wiedzieliśmy, że klientowi zależy na tej realizacji i że chciałby, aby jego grafik przygotował niezbędne pliki. Dlatego wsparliśmy go we właściwym przygotowaniu, tak aby powstały odpowiednio przygotowane pliki do druku oraz matryca.

kalendarze firmowe ekologiczne
Złoty hot stamping na papierze eko to niecodzienna realizacja, ale jakże świetnie wyglądająca!

Dzięki naszemu zaangażowaniu klient był zadowolony nie tylko z realizacji, ale również z całej współpracy. Przed nami żadna drukarnia nie chciała podjąć się współpracy ze względu na ryzyko w druku cyfrowym. Taki rodzaj druku stosuje się przy niskich nakładach. Co więcej, niestety wtedy trudno o zachowanie identyczności ze względu na skakanie maszyny drukującej.

zestaw kalendarzy ekologicznych
Zestaw kalendarzy eko z dodatkowym uszlachetnieniem złotym hot stampingiem to świetna opcja dla wszystkich, których chcą eko design z nutką elegancji.

Cieszymy się, że współpraca okazała się owocna, a realizacja wyszła ciekawie i designersko.