SZUKAJ

Niezwykłe upominki firmowe dla klientów  

grafika 3 upominki

Obdarowywanie się prezentami w naszej kulturze odgrywa dużą rolę. W świecie biznesu upominki reklamowe utrwalają pozytywne skojarzenia z marką, często wpływając na przyszłe decyzje biznesowe. Mimo, że wszyscy znamy regułę wzajemności opisaną przez Cialdiniego, nikt z nas nie potrafi się oprzeć się ich magii. Zatem co sprawi, że nasz upominek będzie trafiony?  Dla wielu speców od marketingu i PR odpowiedź jest prosta: powinien być oryginalny i dobrze spersonalizowany, tak by osoba, która go otrzyma czuła się wyjątkowa.

Upominki firmowe – nowa tradycja

W przypadku upominków firmowych największą rolę odgrywa pomysłowość, a nie wartość prezentu. Relacje z kontrahentami w dużej mierze określają na jaki prezent powinniśmy sobie pozwolić. Zbyt drogi gadżet reklamowy w przypadku nowych klientów może być odebrany jako przekupstwo. Ważne jest wyczucie smaku i taktu, a drobny upominek zawsze będzie bezpieczną, a przecież ciągle skuteczną opcją.

Problem poszukiwania pomysłów na upominki firmowe pojawia się zwykle przed świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, kiedy to zwyczajowo składa się życzenia i wymienia podarunkami z klientami, kontrahentami, współpracownikami. Upominek firmowy nierzadko bywa formą podziękowania za udaną współprace.

Gdy myślimy o upominku biznesowym, w pierwszej kolejności pojawiają się nieco standardowe i utarte pomysły idące w zestawie z obawami, takie jak:

 • dobry alkohol – prezent z etykietą: bezpieczny podarunek
 • elegancki element galanterii – ale czy rok temu nie wręczaliśmy czegoś z tego zestawu?
 • pióro z wyższej półki – być może setne w szufladzie prezesa
 • kosz ze słodyczami – skonsumowany, szybko zapomniany 😉
 • czekoladki  w eleganckim obrandowanym pudełku patrz punkt wyżej…
 • gadżety elektroniczne jak power bank, pendrive – ciężki wybór…

No cóż, w tak kruchej materii jaką są relacje biznesowe powinniśmy poważnie przemyśleć nasz wybór, aby z jednej strony nie powielać pomysłów konkurencji, a z drugiej nie popełnić gafy. Prezent jakby nie było ma ocieplić nasze relacje i być formą podziękowania za cały rok współpracy. Trafiony – potrafi zdziałać cuda, jak przekonuje wielu przedstawicieli handlowych. Dobrze dobrany upominek może być często punktem zwrotnym w dotychczasowych kontaktach, tak z Klientami, jak i pracownikami.

W dzisiejszych czasach zależy nam na długofalowych relacjach z klientami. Cechą wręczanego upominku powinna być jego oryginalność i pomysłowość. Nie chcielibyśmy być jednym z wielu, zatem… może warto poświecić nieco więcej czasu na wybór trafionego upominku firmowego, który wyróżni się i zapadnie w pamięć?  Za główny cel stawiamy sobie wywarcie pozytywnego wrażenia oraz umocnienie marki naszej firmy w oczach partnera biznesowego.

Elegancja

Doskonałym pomysłem na upominek wieńczący długoletnią współprace z klientem będą wyszukane szpilki do koszuli, zestaw eleganckich chusteczek  jak i również skórzany futerał na dokumenty. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się prezenty, które ozdabiają gabinety. W tym przypadku najczęstszym wyborem są:

 • zestawy przyrządów do wina,
 • dekoracyjna lampa biurkowa,
 • ozdobny przycisk do papieru,
 • wieczne pióro z grawerunkiem daty, z jaką rozpoczęliśmy naszą współpracę

Innowacyjność

Jeśli dobrze znamy się z naszym klientem, możemy śmiało wybrać mniej oczywisty prezent. Szczególnie jeżeli jest on fanem najnowszych zdobyczy technologii. Świat elektroniki przychodzi do nas z paroma ciekawymi rozwiązaniami. Absolutnym hitem aktualnie rządzącym na rynku jest masująca poduszka na krzesło. Ten gadżet na pewno przypadnie do gustu niejednemu zapracowanemu prezesowi firmy. Oprócz funkcjonalnej poduszki, ciekawym pomysłem na upominek jest:

 • zestaw do czyszczenia ekranów dotykowych,
 • składana klawiatura,
 • kieszonkowy projektor,
 • podstawka pod telefon.

By zostać zapamiętanym – inwestycja w reklamę na 365 dni !

Bardzo istotną wartością upominku reklamowego jest wzmocnienie wizerunku firmy, pogłębienie świadomości i przywiązania do naszej marki. Biorąc pod uwagę, że prezent jest wręczany w kontekście biznesowym, powinniśmy postawić na uniwersalizm. Jeśli wybierzemy prezent praktyczny, wówczas partner biznesowy będzie wykorzystywał go w codziennej pracy, a nasze firmowe logo będzie mu skutecznie przypominać o istnieniu przedsiębiorstwa. A dodatkowo jeżeli nasze kalendarze będą niebanalne, świetnie zaprojektowane, wzbogacone o ciekawe i praktyczne dodatki podnoszące ich prestiż – sukces murowany ! W naszym świecie efekt zaskoczenia jest coraz bardziej doceniany.

2015 03 01 145048 1024x680

terminarz eurovent slider1

Coraz częściej w zestawie upominkowym z kalendarzem funkcjonuje notes – zapakowany w eleganckie pudełko z nadrukowanym firmowym logo – w prestiżowym opakowaniu wspólnie z terminarzem budują kapitalne pierwsze wrażenie. Warto kierować się indywidualnym podejściem do Klienta, przygotowując imienną dedykację na wyklejce terminarza, personalizację na etui, w które zapakowany jest kalendarz – takie detale i dodatki idealnie podkreślą, że nasz prezent nie jest masowy, a dobrze przemyślany. Ważne jest aby obdarowany miał poczucie docenienia, stąd nie tyle liczy się kwota inwestycji w upominek, ile nadanie mu oryginalności, jego spersonalizowanie i wręczenie w taki sposób, aby nie było on kojarzony z masowym upominkiem.

Obecnie rynek proponuje nam wiele możliwości. Tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na porzucenie tradycyjnych prezentów na rzecz unikatowych rozwiązań, bo ogranicza nas tylko wyobraźnia !