SZUKAJ

Kiedy warto zainwestować w autorską okładkę papierową?

autorska okladka papierowa

Mimo ery cyfryzacji i digitalizacji kalendarze książkowe nadal cieszą się popularnością. Wiele firm zamawia je pod koniec roku jako prezenty dla swoich pracowników, klientów, kontrahentów. Od lat w tej samej firmie, zmieniając jedynie kolor okładki. Znajome? Pomyśl jednak co by było gdyby Twój klient otrzymał kalendarz książkowy inny niż wszystkie, a w kolejnych latach to on przypominał się o Twoje kalendarze firmowe? Wyobraź sobie kalendarz książkowy z okładką, która przyciąga wzrok od pierwszego spojrzenia. Zastanawiasz się jak to zrobić? Kiedy warto zainwestować w autorską okładkę papierową w kalendarzach książkowych? W tym wpisie podpowiadamy.

Autorska papierowa okładka – w jakich sytuacjach?

Początkowo możesz pomyśleć, że bez względu na sytuację  kalendarz książkowy ma wyglądać jak kalendarz książkowy. Ważne, żeby był aktualny i było na nim logo Twojej firmy. Wystarczy.

No cóż… Poniekąd tak. To najprostsza droga. Ale…

Zdarzają się jednak wyjątkowe sytuacje, które wymagają specjalnych środków. O czym mowa? Otóż kalendarz książkowy możesz zamówić jako:

  • Gadżet prezentowy — gdy prowadzisz firmę i chciałbyś zrobić prezent swoim pracownikom lub przygotować pakiet prezentów firmowych dla swoich partnerów biznesowych, warto byś stworzył okładkę będącą realizacją Twojego pomysłu. Wyjątkowo zaprojektowana zapewne zrobi wrażenie, a z Twoim firmowym logo lub kolorami marki wzmocni jej wizerunek i rozpoznawalność, taki kalendarz książkowy, który będzie reklamą Twojej firmy przez 365 dni w roku,
  • Wyjątkowy gadżet firmowy — jeśli planujesz event, konferencję, firmowe spotkanie, czy jubileusz kalendarze książkowe mogą być świetnym gadżetem. Okładka takich kalendarzy powinna być wyjątkowa i zawierać element uwieczniający ten niepowtarzalny czas. Posiadacz tego terminarza wykorzysta go nie tylko w praktyczny sposób, ale sprawi, że będzie dla niego niósł wartość sentymentalną i przypominającą.

Twój biznes zasługuje na dobry design

Szczególne wydarzenie to okazja do pokazania się z najlepszej strony. A to wymaga pracy, zaangażowania i innych środków niż zazwyczaj. 

Gdy już podejmiesz decyzję o stworzeniu unikalnej autorskiej okładki do kalendarza książkowego, zaplanujesz z jakiej okazji ma on powstać, przed Tobą będzie stał wybór konkretów, tzn. strony wizualnej terminarza. 

Tutaj masz niemal pełną dowolność zarówno pod względem wnętrza i układu druku na poszczególnych stronach, jak i samej okładki. O autorskich blokach piszemy więcej TUTAJ, natomiast w tym wpisie zatrzymajmy się przy tym drugim elemencie: okładce. Biorąc pod uwagę tę część kalendarza książkowego możesz stworzyć autorską papierową okładkę z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu, dającego różnorodność technik wydruku tworząc przy tym atrakcyjną realizację. Tego wszystkiego nie osiągniesz bez zgrabnego i kompetentnego zespołu, który gra w procesie tworzenia autorskiego kalendarza pierwsze skrzypce, często w sposób nieszablonowy. Warto żebyś skonsultował z nimi co powinno pojawić się na okładce, do czego projekt powinien nawiązywać i co chcecie zakomunikować. 

Jeśli nie posiadasz swojego zespołu specjalistów, nie martw się – pomożemy Ci w tym zadaniu. Wykreujemy, zaprojektujemy i wykonamy dla Ciebie kalendarze książkowe z autorską okładką. Wszystko to oczywiście w porozumieniu z Tobą i po ustaleniu wszystkich szczegółów. Twój biznes zasługuje na dobry design, a my wiemy jak to zrobić! Twoje kalendarze książkowe będą wyróżniały się na rynku, jak żadne inne!

Technologię dobierzemy do Twoich oczekiwań i budżetu. Każda z nich umożliwia zadruk o różnorodnych efektach. Podniesie to nie tylko stronę wizualną terminarza, ale także odbiór sensoryczny poprzez dotyk.  Atrakcyjny wydruk, a do tego oddziaływanie na zmysły pozwalają na stworzenie wyjątkowego gadżetu, który będziesz mógł wręczyć z okazji niejednego wyjątkowego wydarzenia. Pomyśl sobie, jaką reakcję wzbudzą tak dopracowane Twoje kalendarze firmowe!

Poznaj możliwości autorskich okładek

EKSKLUZYWNE KALENDARZE KSIĄŻKOWE

Dzięki zastosowaniu metalicznej folii dostępnej w bogatej palecie 12 kolorów odchodzimy od techniki tradycyjnego hot-stampingu. Dzięki temu uzyskujemy wyczuwalną wypukłość w wymiarze 3D metalizowanego elementu przy niższym koszcie realizacji. Taki efekt nie byłby możliwy do osiągnięcia, zadrukowując powierzchnię okładki w tradycyjny sposób. 

lookbook_2024_kolekcja_kalendarzy_firmowych
Połączenie złota i czarnego to bardzo często spotykane rozwiązanie w produktach premium. Dzięki szerokim możliwościom technologicznym możemy ozdobić Liquid Metalem nawet drobne elementy, logo czy całą grafikę.

Możesz też wybrać technologię Cast&Cure, którą wykorzystuje w tym przypadku nasz zespół, pozwala na stworzenie fantastycznego efektu holograficznego 3D. Daje to Twojemu projektowi nieszablonowy wymiar, a elegancja, innowacyjność i luksus to wyznaczniki naszej linii liquid metal.

Sam efekt LIQUID METAL  widoczny jest na autorskiej okładce uszlachetnionej metalizowaną folią we fragmentach grafiki. Pozwala to na uzyskanie wypukłości mniej lub bardziej wyczuwalnej w dotyku, w zależności od ilości nałożonej warstwy lakieru. Wypukłe może być: logo, napis, symbol korespondujący z Twoją marką czy element przywodzący na myśl wydarzenie, podczas którego wręczyłeś ten wyjątkowy terminarz.  

Wykonane w ten sposób kalendarze książkowe zdecydowanie przyciągają wzrok! Zdobienie w postaci Liquid Metalu jest ekskluzywne i wyjątkowe.

autorskie terminarze
Liquid Metal w kolorze miedzianym świetnie koresponduje z czarnym tłem. Całość wygląda prestiżowo i elegancko.

NIEZWYKŁA WIZUALNOŚĆ DZIĘKI DODATKOWYM ZDOBIENIOM

Osiągamy to dzięki lakierowi wybiórczemu UV z efektem 3D. To gwarant nie tylko wysokiego połysku, ale także świetnych wrażeń dotykowych. Lakier nałożony w wybranych punktach, a do tego kreatywnie zaprojektowany nada okładce kalendarza książkowego wyjątkowy efekt i designerski sznyt. Sprawi także, że wzór będzie przestrzenny, a kolory staną się żywsze niż zwykle. Wyobraź więc sobie matową powierzchnię pokrytą wybiórczo lakierem 3D z efektem perspektywy, o fakturze dającej wrażenie szorstkiej powierzchni piasku lub kamienia.

Dopełnieniem Twojego wyjątkowego kalendarza z autorską okładką może być także:

  • tasiemka, 
  • szlufka na długopis w kolorze Twojej marki,
  • gumka zamykająca okładkę korespondująca z Twoim visualem. 

Każdy z tych elementów może stanowić znakomite wykończenie terminarza. Współgrające ze sobą dodatki wpiszą się w identyfikację wizualną Twojej marki, a przy tym będą praktyczną częścią kalendarza książkowego.

Jak wykonać kalendarz książkowy w autorskiej okładce?

Z nami w zaledwie pięciu krokach zaprojektujesz swoją wyjątkową okładkę:

  1. Określ format terminarza.
  2. Wybierz jeden z proponowanych przez nas wzorów.
  3. Dobierz dowolne kolory, w jakich chciałbyś pokazać grafikę
  4. (opcjonalnie) wybierz uszlachetnienia.
  5. Wskaż jakie elementy powinny pojawić się na okładce (logo firmy, chwytliwa fraza,  adres strony www).

Proponujemy Ci możliwość wybrania spośród wielu naszych wzorów, by całość współgrała z koncepcją Twojej marki. Natomiast możemy stworzyć projekt okładki dedykowany dla Twojej firmy. Będzie on wyjątkowy, bo autorski. Nasz zespół specjalistów wykreuje i zaprojektuje okładkę przeznaczoną dla Twojej firmy i branży.

Jeśli opracujesz swój własny projekt papierowej okładki, nasz team dołoży wszelkich starań, by dobrać odpowiednią technologię i wspomóc w fazie kreatywnego zdobienia. W myśl smart design możesz stworzyć więc białego kruka wśród kalendarzy książkowych z Twoją autorską okładką. Dzięki temu Twój klient lub pracownik otrzyma od Ciebie niespotykany gadżet, który gdy tylko weźmie go do ręki, będzie z Twoją marką. My zaś będziemy się cieszyć razem z Tobą tym, że mogliśmy się do tego przyczynić w nieszablonowy i kreatywny sposób.

Jeśli podoba Ci się pomysł na wydanie kalendarza książkowe z autorską okładką skontaktuj się z nami. Z pewnością znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie.