SZUKAJ

Kalendarz ścienny od A do Z

kalendarz ścienny firmowy

Kalendarze ścienne to zaraz po kalendarzach książkowych, drugie najpopularniejsze materiały reklamowe. Swobodnie wisząc na ścianie, przykuwają uwagę wielu, zwłaszcza gdy pojawia się pytanie „który to dzisiaj mamy?”. Jednak mogą przyciągać wzrok nie tylko ze względu na datę. Dobrze zaprojektowany kalendarz ścienny wyróżnia się nie tylko kalendarium, ale i przemyślanymi dodatkami.  

Kalendarz ścienny – zacznijmy od formatu i orientacji

Kalendarz ścienny najczęściej przyjmuje formę plakatu. Wówczas jest to tak zwany kalendarz planszowy/kalendarz plakatowy, który jak sama nazwa wskazuje, składa się z jednej planszy. Jest to niezwykle korzystny format (B1), gdyż na jednej, dużej stronie mamy przegląd całego roku.  

Drugą opcją jest kalendarz wieloplanszowy, który w przeciwieństwie do poprzednika posiada nieco więcej formatów (A3, A2, B2) i, wedle nazwy – więcej kart. W naszej ofercie znajdują się też oryginalne rozmiary kalendarzy wieloplanszowych takie jak kwadrat, model paskowy czy bardzo efektowny kalendarz panoramiczny. 

Zarówno kalendarz planszowy, jak i kalendarz wieloplanszowy może występować w różnej orientacji – poziomej lub pionowej. Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich potrzeb, a co za tym idzie od powierzchni reklamowej i grafiki, która ma się pojawić na planszy/stronie.  

 

Firmowy kalendarz ścienny – zadbaj o odpowiednie dodatki

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego to, co zapamiętujemy z kalendarza ściennego to nie tylko data, ale i detale. Co je tworzy? Efektowny lakier, specjalny papier, kolorowe listwy czy starodruki. 

kalendarz staropolski
Realizacja indywidualna dla jednego z naszych klientów. Kalendarz miał przypominać dawne, staropolskie kalendarze.

 

Pisząc „efektowny lakier” mamy na myśli niebanalne uszlachetnienia, jakimi są:  lakier wypukły 3D,  lakier piaskowy czy bardzo spektakularny liquid metal. Takie rozwiązania pozwalają nie tylko na wyjątkowe wrażenia wzrokowe, ale i dotykowe, ze względu na wyraźny efekt wypukłości.  

Z kolei jeśli chodzi o papier, to w przypadku kalendarzy wieloplanszowych mamy możliwość użycia papierów ozdobnych czy też barwionych w masie. Jednak pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, to cała reszta musi być dość minimalistyczna. Kreatywna grafika czy uszlachetnienia wciąż będą możliwe, choć w stonowanym stylu, bo to przecież papier gra wtedy pierwszoplanową rolę. 

Listew używamy tylko w przypadku kalendarzy planszowych. To forma zakończenia, która zapewnia wysoką sztywność oraz przedłuża czas użytkowania. Listwy wykonane są z blachy ocynkowanej, jednak posiadamy też listwy kolorowe, które można dopasować do kolorystyki grafiki lub barw firmy.  

No i na sam koniec – starodruki, które są dość wyjątkową formą kalendarza wieloplanszowego. Najprościej mówiąc, to kalendarze ścienne wyglądające na nadrukowane na papierze czerpanym. Tego typu kalendarze najczęściej pełnią rolę oryginalnego prezentu, a gdy już o nich mowa… warto skrobnąć coś o opakowaniach!  

Gdy kalendarz firmowy ma być prezentem dla pracowników lub kontrahentów – pomyśl o odpowiednich obrandowaniach. W tym przypadku doskonale sprawdzi się koperta, która nawiąże do całej koncepcji, kryjącej się w środku.  

ZAPOZNAJ SIĘ Z PEŁNĄ OFERTĄ DODATKÓW >>> 

Firmowy kalendarz ścienny – z gotowymi grafikami lub… Twoim materiałem zdjęciowym! 

Decydując się na kalendarz ścienny, możesz wybierać spośród gotowych wzorów lub zaplanować go sam. Ot tak, taki kalendarz od A do Z, ze wszystkimi Twoimi pomysłami!  

Zlecając wykonanie projektu, możesz skorzystać z grafik dostępnych w banku zdjęć lub wysłać nam własny materiał zdjęciowy. Jedna duża grafika sprawdzi się w przypadku kalendarzy planszowych, natomiast jeśli zależy Ci na opowiedzeniu jakiejś historii – wówczas najbardziej odpowiedni będzie kalendarz wieloplanszowy 

Jednak pamiętaj – personalizowane kalendarze firmowe wymagają czasu i wsparcia działu graficznego. Dlatego jeśli nie masz go zbyt sporo – skorzystaj z gotowych już wzorów. W naszej ofercie znajdziesz te, które grafiką nawiązują do miejskiego zgiełku czy natury. Jednak to Tatry w panoramie oraz Polskie klimaty to nasz coroczny bestseller.  

ZAPOZNAJ SIĘ Z PEŁNĄ OFERTĄ WZORÓW >>> 

 

Kalendarz ścienny – wizytówka firmy, a może coś jeszcze?

Kalendarze ścienne to doskonała wizytówka firmy. Możemy przecież umieścić na nim nie tylko daty, ale i logo czy dedykowane zdjęcia. Jednak same dane teleadresowe czy widok uśmiechniętych pracowników to nie wszystko. Kalendarz ścienny może być nie tylko wizytówką, ale i swego rodzaju przeglądem po nowych produktach czy podsumowaniem z ważnego eventu.  

Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej grafiki, kalendarz ścienny może oddawać też filozofię działania firmy. Za jego pośrednictwem możesz też kreować taki wizerunek, który zbliży do niej jak największe grono nowych klientów! Jubileusz to kolejny argument za zleceniem firmowego kalendarza ściennego. Wówczas na kartach kalendarza wieloplanszowego możemy uwiecznić każdy ważny moment, deal czy pracowników, którzy stanowią filar firmy.  

 

Mam nadzieję, że teraz już widzisz, że kalendarz ścienny to nie tylko swobodnie zwisająca plansza na ścianie. Oprócz podstawowego zadania – wskazywania daty, pełni też rolę marketingową, a ta działa przez 365 dni w roku. Jeśli dobrze przemyślisz swój kalendarz firmowy, możesz zdobyć uwagę wielu. Zatem zaplanuj swój kalendarz ścienny z wyprzedzeniem, mając na uwadze dodatki i główny wydźwięk, który ma mu towarzyszyć.