SZUKAJ

Kalendarz dni wolne 2017r. – kiedy brać urlop?

grafika 1 wakacje

Co prawda rok 2017 dopiero się zaczął, ale wielu z nas już zastanawia się nad tym, jak rozplanować wyjazdy urlopowe, by cieszyć się długimi weekendami. Niezależnie od tego, czy preferujemy wyjazdy zagraniczne, czy odpoczynek w zaciszu domowym, każdego z nas zapewne ucieszy informacja, że nowy rok zapewni nam więcej okazji do relaksu od roku poprzedniego. 

Kalendarz dni wolne 2017r. – Magia liczb

250 vs 115 – tak wygląda tegoroczny układ dni pracujących i niepracujących w naszym kraju. Nie tylko dlatego kalendarz 2017 będzie dla nas niezwykle łaskawy. Powodów jest sporo, choć nie zawsze będzie kolorowo. Dla przykładu – marzec będzie pracowitym miesiącem, gdyż w pracy pojawimy się aż 23 razy ze względu na brak świąt. Jednakże aż dwa razy w tym roku zdarzy się sytuacja, w której wystarczy wziąć zaledwie 3 dni urlopu, by cieszyć się ponad tygodniowymi wakacjami.

Korzystny czas?

Trzy ustawowo wolne dni wypadną w niedziele, natomiast tylko jeden w sobotę. 1 stycznia, który wypadł w niedzielę, nie był może najszczęśliwszym początkiem, później jest już jednak tylko lepiej. Już 6 stycznia w święto Trzech Króli, które przypada w piątek, będziemy mieli okazję do odespania Sylwestrowego szaleństwa (jeżeli tej okazji nie mieliśmy rzecz jasna wcześniej). Wielkanoc wypada 16 i 17 kwietnia – czyli jak zwykle niedziela i poniedziałek Wielkanocny, ale ciekawie zaczyna robić się w maju – 1 maja to poniedziałek, a 3 – środa. Wystarczy więc wziąć trzy dni urlopu (wtorek 2 maja, czwartek 4 maja i piątek 5 maja), by cieszyć się z 9 dni wolnych.

Urlop w wakacje

Kolejna okazja do przedłużonego odpoczynku czeka nas już w czerwcu – 15. dnia tego miesiąca wypada Boże Ciało. Jest to czwartek, wystarczy więc jeden dzień urlopu, by zaliczyć cztery doby nieprzerwanego relaksu. 15 sierpnia jest podobna sytuacja: Święto Wojska Polskiego i Wniębowzięcie Najświętszej Maryi Panny wypadnie we wtorek, zatem biorąc wolny poniedziałek zaliczymy – jak w czerwcu – cztery dni błogiego lenistwa.

Dobry koniec… i początek

Osobom zatrudnionym na umowę o pracę będzie przysługiwać dzień wolny w zamian za Święto Niepodległości, które w tym roku przypadnie w sobotę. Jeszcze ciekawiej robi się jednak pod koniec roku. Boże Narodzenie (25 i 26 grudnia) wypada w poniedziałek i we wtorek. Wystarczy więc zachować na koniec roku trzy dni urlopu, by skorzystać z dziesięciu dni odpoczynku. Nowy Rok wypada bowiem w poniedziałek, zatem dobrze zaplanowana przerwa rozciągnie się na okres od soboty 23 grudnia aż do poniedziałku 1 stycznia. Aż 10 wolnych dni, a więc idealny czas na świąteczno-sylwestrowy wypad !