SZUKAJ

Ile kosztuje druk notesów?

ile kosztuje druk notesów

Firmy coraz częściej zamawiają notesy jako alternatywne materiały reklamowe. Są uniwersalne i bezterminowe. Bezsprzecznie można nazwać je z jednym lepszych gadżetów firmowych! Nic więc dziwnego, że coraz częściej klienci pytają również: Ile kosztuje druk notesów? Jako producent kalendarzy i notesów postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czynniki wpływające na druk notesów

Odpowiedź na pytanie Ile kosztuje druk notesów, nie jest prosta. Cena wykonania notesów firmowych zależna jest od kilku następujących czynników:

  • Nakład — głównie od niego zależy cena notesu firmowego. Im większą ilość zamówisz, tym mniej zapłacisz.
  • Format — im większy format notesu wybierzesz, tym będzie on droższy. Możemy Ci podpowiedzieć, że najpopularniejszymi formatami notesów jest A5 i B5.
  • Rodzaj okładki. W naszej ofercie znajdziesz kilka linii technologicznych notesów. Ważne, abyś określił, jakie masz oczekiwania względem okładki.
  • Objętość i rodzaj środka notesu. Wycenimy dla Ciebie każdy wariant nawet ten najbardziej indywidualny. Do Twojej dyspozycji oddajemy Ci gotowe bloki, aby było szybciej i taniej. Jednocześnie dla najbardziej wymagających drukujemy również bloki indywidualne. Wtedy możesz umieścić na stronach notesu firmowe logo, dane teleadresowe czy claim.
  • Dodatki do okładki i bloku — pamiętaj, że warto zadbać o detale, takie jak np. tasiemka z logo, autorska wyklejka z przodu notesu czy też gumka zamykająca notes.

Na podstawie powyższych informacji będziemy w stanie wycenić dla Ciebie notes.

 

Notesy firmowe ze standardowym blokiem

Notesy można podzielić na dwie główne kategorie: notesy z gotowym blokiem i notesy od początku do końca personalizowane. Najpierw zajmiemy się notesami z gotowymi blokami, tzw. standardowymi.

W swojej ofercie posiadamy gotowe bloki w formatach A5, B5 i A4. Jeśli myślałeś właśnie o takich formatach notesów, to z pewnością możesz wykorzystać blok gotowy.

Czym różni się ten blok od indywidualnego? Ano tym, że jest już wydrukowany i czeka, aż zostanie zawieszony w okładkę. Jest to gotowy półprodukt, więc nie dokonasz na nim żadnych modyfikacji w jego layoucie. Nie będzie na nim żadnych firmowych informacji, logo ani firmowych kolorów.

Korzyści z takiego rozwiązania jest co najmniej kilka. Jest to opcja tańsza i szybsza do zrealizowania. Uniwersalny blok nie zawiera firmowych danych, co w przypadku jakichkolwiek zmian nie zdezaktualizuje go.

 

Notesy firmowe z blokiem indywidualnym

Druga kategoria wyboru notesów to blok indywidualny. Od początku do końca masz wpływ na to jak będzie wyglądał. Możesz zadecydować o tym czy notatnik ma posiadać linie, kratkę czy kropki. Możesz nawet zadecydować o kolorze wnętrza oraz o tym, jakie inne informacje powinny być zawarte na kartach notesu. Firmy często dodają do wpisania pole z tematem, osobą kontaktową oraz datą. Zdarza się, że dodają skrócone kalendarium lub kilka najistotniejszych informacji o firmie.

Możesz również wyjść poza schematy zwykłego notesu. Bullet Journal to notes, który będzie posiadał miejsca na notatki z różnych dziedzin życia. Zapiszesz informacje z wykonanych i planowanych zadań oraz to, co przychodzi Ci do głowy w danej chwili.

Taką formę notesu  polecamy firmom, które chcą notesów w minimalnym nakładzie 500 szt. Ze względu, że jest to indywidualna produkcja od początku do końca to optymalny nakład do takiej produkcji. Oczywiście warto zgłosić się z takim tematem odpowiednio wcześnie, gdyż wymaga to czasu.

Indywidualny blok to większe możliwości personalizacji. Ty sam decydujesz, jak będzie wyglądać, zatem prawdopodobieństwo powielenia takiego środka prawie nie istnieje.

 

Ile kosztuje druk notesów?

Istnieje wiele możliwości wykonania notesów. My jako producent notesów stawiamy na indywidualne podejście, nie mamy gotowych cenników. Wszystko zależy od tego, jaką okładkę wybierzesz, blok oraz dodatki do okładki czy bloku. Niemniej jednak chcielibyśmy przybliżyć Ci ten temat.
 
Jedną z najtańszych opcji wykonania notesów jest notes A5 z okładką papierową. Okładka zadrukowana jest w pełnym kolorze i zabezpieczona folią matową. Taki notes możesz mieć już za niecałe 11 zł/szt., zamawiając 500 szt. Jeśli chciałbyś dołożyć do okładki uszlachetnienia w postaci lakieru 3D lub wybiórczego, cena nieznacznie wzrośnie. Przy 500 szt. za taki komplet uszlachetnienia notes będzie kosztował niecałe 12,00 zł/szt.
 
Cena notesu A5 z indywidualnym blokiem zaczyna się od 15,00 zł netto/szt. Dotyczy okładki papierowej bez dodatkowych uszlachetnień. Po ich dodaniu cena wzrosłaby do 17 zł netto/szt. Jak widzisz, nie jest łatwo odpowiedzieć za pytanie, Ile kosztuje druk notesów? Każdy dodatek do notesu (zamykająca gumka, wyklejka czy wklejki reklamowe) podwyższa cenę notesów. Pamiętaj również, że im większy nakład, tym atrakcyjniejsza cena jednostkowa takiego notesu. Zachęcamy również do składania indywidualnych zapytań. Wycena do niczego nie zobowiązuje. Dzięki niej dowiesz się, ile dokładnie kosztuje notes, który chciałbyś wykonać.
 
*Ceny zostały podane wg cen i dostępności papieru i półsurowców na dzień 15.10.2021 r.