SZUKAJ

Firmowe planery z autorskimi wnętrzami

firmowe plannery biznesowe

Żyjemy coraz szybciej i mamy coraz więcej obowiązków. W tygodniu cztery spotkania, po pracy kolejne, a w międzyczasie jeszcze trening. W tym wszystkim bardzo często zapominany o zdrowych nawykach żywieniowych czy o regularnym piciu wody. Jak nad tym wszystkim zapanować? Odpowiedź brzmi: planer firmowy.

Planer to taki rozbudowany model kalendarza książkowego, który umożliwia skuteczną organizację czasu. Jego układ pozwala nie tylko na planowanie zadań na każdy dzień/tydzień/miesiąc, ale i na sporządzanie list czy notatek. Ponadto, skrywa w sobie informacje istotne dla właściciela, takie jak spis najważniejszych, branżowych pojęć czy rozkładówkę firmowych wydarzeń. Jego wnętrze może być bardzo rozbudowane i urozmaicone kolorowymi karteczkami czy naklejkami do ważnych notatek.
Choć początkowo planery najchętniej były kupowane przez pojedyncze osoby, to z czasem rozwiązanie to podchwyciły również firmy. W ten sposób przedsiębiorstwa chciały nie tylko wyrazić swoją osobowość, ale i znaleźć skuteczne narzędzie do realizacji założonych planów. Okazało się, że firmowe planery sprawdzają się w tej kwestii niejednokrotnie lepiej niż popularne kalendarze książkowe. Wszystko za sprawą list TO DO czy stronom na cele długo i krótkoterminowe, które umożliwiają lepsze rozplanowanie.

 

Firmowy planer – czym różni się od kalendarza?

Co by nie mówić i planer i kalendarz książkowy pomagają w planowaniu i gospodarowaniu czasem. Zatem czym różni się jeden od drugiego?
Otóż, pierwszą zasadniczą różnicą jest fakt, iż planer firmowy może być z datami, ale wcale nie musi. Może posiadać tylko wolne miejsce w górnym rogu strony na wpisanie dnia czy miesiąca. To zdecydowanie ułatwia planowanie zadań, dla których jeszcze nie znamy ostatecznych deadline’ów. Jeśli jednak masz potrzebę posiadania dat przy konkretnych stronach – możesz stworzyć planer dzienny, planer tygodniowy czy planer miesięczny.

planer biznesowy 300x225
przykład planera ze stronami bez dat

Drugą niewątpliwą cechą planera jest możliwość jego totalnego spersonalizowania. Nie chodzi tu o okładkę, ale o autorskie wnętrze szyte pod potrzeby właściciela. Dla przykładu – w zależności od tego jak ktoś jest zorganizowany, można wyposażyć blok w strony na 3 najważniejsze zadania w ciągu dnia, plan godzinowy czy całą listę „to do” na kolejny miesiąc. Można też w nim zawrzeć zdrowe nawyki, takie jak sekcja z przypomnieniem o regularnym piciu wody czy rozpiskę posiłków.

Co do personalizacji bloku warto jeszcze wspomnieć, że w planerze może się też znaleźć kalendarz rozpisany na miesiące, kwartały, półrocza lub zwyczajnie na rok. Co więcej, planer może też posiadać skrócone kalendaria rozpisane na kolejny rok czy lata. Blok planera można też wyposażyć w dodatkowe wkładki, ułatwiające organizację i wyodrębnienie najważniejszych zagadnień. Mowa tu o naklejkach czy zakładkach indeksujących, które wówczas zawsze są pod ręką.

planer z naklejkami 300x225
przykład dodatkowych wkładek w planerze z naklejkami

I na sam koniec – tak jak w przypadku kalendarzy książkowych, tak i w przypadku planera można korzystać z obszernej gamy oklein, papierów, formatów czy uszlachetnień. To, czy nasz planer firmowy zrobi wrażenie na kontrahencie, zależy tylko od nas, zatem warto go przyciągnąć najpierw okładką, a później zaskoczyć nietuzinkowym wnętrzem.

 

Firmowy planer – w czym pomaga?

Największą zaletą planera jest to, iż spisane przez nas zadania zyskują większe prawdopodobieństwo wykonania. Raz, nawet planerowi, dane słowo, wymaga od nas jego spełnienia, zatem dokładamy wszelkich starań, aby każde polecenie zostało ukończone.

Po drugie, planer skrywa w sobie wszystkie plany/zadania/deadline’y w jednym miejscu, przez co zyskujemy większą kontrolę. Co prawda, zwolennicy technologii mogą w tym momencie powiedzieć: no tak, ale mamy też planery internetowe. Owszem, ale w ich przypadku nie mamy możliwości tak szybkiego i swobodnego pisania, gdy nagle wpadnie nam coś do głowy.

Po trzecie, gdy już wyrobimy sobie nawyk regularnego planowania, sami złapiemy siebie na tym, że codziennie do niego zaglądamy. Taka praktyka powoduje, ze nic nam nie umknie, dlatego dobrze go trzymać na firmowym biurku, co też zrobi nam niezłą reklamę 😉

Po czwarte, tak jak już wspomniałam, zabieranie firmowego planera ze sobą wszędzie powoduje, że wszystkie złote myśli, wydarzenia czy daty wpadają w jedno miejsce. Zapobiega to np. dublowaniu się spotkań czy eliminuje ryzyko negatywnego wrażenia, gdy nagle musimy coś zapisać w trakcie spotkania (posiadając planer online musimy zajrzeć w telefon).
I na sam koniec – wyznaczanie sobie zadań w planerze biznesowym i ich odhaczanie po wykonaniu powoduje, że mamy ochotę na więcej i więcej. W ten prosty sposób motywujemy się do działania i jesteśmy gotowi wyznaczać sobie kolejne cele.

 

Firmowy planer – spersonalizuj jak chcesz, od A do Z

To jak będzie wyglądał Twój planer firmowy zależy tylko od Ciebie. Zatem jeśli obracasz się w branży beauty możesz postawić na pastelowe kolory, a wnętrze wyposażyć w strony z urodowymi trickami. Z kolei jeśli pracujesz w branży turystycznej, możesz nawiązać do podróży. Co powiesz na mapę na okładce, a w środku rozpiskę 100 miejsc do zobaczenia w najbliższym czasie? 😉

planer podroznika 300x225
przykład planera podróżniczego
planer beauty 300x225
przykład planera beauty

 

Motyw podróży sprawdzi się także, gdy Twoja firma obchodzi jubileusz. Możesz na stronach przedstawić jak kręta droga prowadziła Cię do sukcesu, a jakie dziś drogowskazy kierują Cię do rozwoju. Z kolei jeśli obracasz się w marketingu, z pewnością pomocne będą wszelkie informacje na temat okazji marketingowych i sprzedażowych. Słowniczek słów branżowych, tipów czy pomocnych narzędzi też będą jak znalazł, zwłaszcza gdy Twoja agencja szybko się rozrasta i łatwo w niej o juniora 😉

 

Jak widzisz, możliwości jest wiele, a idealny planer to odzwierciedlenie potrzeb Twojej firmy i Ciebie. Pomyśl zatem w jakich okolicznościach chcesz wręczać planer (tak, on także może być prezentem biznesowym!), komu on ma służyć i jakie ważne informacje mogłyby się w nim znaleźć.
Nie zwlekaj! Pomyśl o planerze już dziś, a od nowego roku — planuj tak jak lubisz 😉