SZUKAJ

FAQ

Tak, mamy opracowane konkretne rozwiązanie na tego typu potrzeby. Ze względu na znaczny ciężar kart kalendarz w tym wypadku jest wykonywany na sztywnym stojaku z tektury litej, oklejanym okleinami skóropodobnymi lub papierowymi-drukowanymi. Karty kalendarium 12 miesięcy są wykonywane na kredzie 250g, wtedy obok na spirali jest możliwość dospiralowania kart notesu na papierze offsetowym 80g. Tych kart może być maksymalnie 40szt. Kartki notesu mogą zostać zadrukowane dowolnym projektem również w pełnym kolorze. Zależnie od potrzeb format kart kalendarium i notesu może być w różnych proporcjach, mieszcząc się w zakresie spirali. Dodatkowo można zrobić mniejsze kartki notesu a dołożyć dodatkowo znaczniki kolorowe samoprzylepne. Stojak, karty kalendarium i notesu w takim przypadku to projekt indywidualny, stanowiący jednocześnie Państwa wizytówkę. Można dowolnie dobrać każdy element pod względem uszlachetniania, co dodatkowo podniesie prestiż wydawnictwa.

Oczywiście jest to możliwe. Stojak kalendarza tego typu wykonujemy ze sztywnego kartonu 300g. Najważniejszą kwestią jest zachowanie stabilności kalendarza więc projekt ma swoje ograniczenia i najlepiej powierzyć go naszym grafikom, którzy mając doświadczenie, będą mogli zaproponować odpowiednie rozwiązanie. Proces tworzenia musi zostać poparty makietą i ewentualnie prototypem ręcznie wykonanym aby wyeliminować ewentualne problemy przy docelowej produkcji. Prostszą formą wykonania są kalendarze, gdzie stojak jest tradycyjny kwadratowy czy też prostokątny, natomiast karty kalendarza wykonywane na kredzie 250-350g są sztancowane (wycinane) wg zaprojektowanego wykrojnika. Dodatkową możliwością na którą warto przy takiej realizacji wykonać to użycie lakieru wybiórczego piaskowej lub wypukłego, w większości przypadkach te uszlachetnienia wymagają aby praca była sztancowana z wykrojnika, gdyż nie ma możliwości technicznych docięcia na krajarce. Dajemy Wam wsparcie techniczne, tylko jest bardzo ważne aby taką realizację rozpocząć odpowiednio wcześnie, najlepiej w lipcu.

Generalnie można dokonać prostego podziału stojaków w kalendarzach biurkowych – stojaki sztywne wykonane z tektury litej 2mm, która jest oklejana oklejkami, oraz stojaki z kartonu 300g – drukowane bezpośrednio. Stojaki sztywne oklejamy dwoma głównymi materiałami: okleiny skóropodobne lub płócienne oraz oklejki papierowe gdzie zadruk może być dowolny. Stojaki oklejane okleinami skóropodobnymi są znakowane dwiema metodami albo jest to tłoczenie z matrycy z termoprzebarwieniem lub z folią kolorową, lub też wykonujemy nadruk sitem. Można też te dwie technologie połączyć na jednym projekcie. Można też taką sztywną tekturę okleić papierem kredowym, foliowanym, o dowolnym zadruku projektem graficznym. Na oklejce papierowej można użyć dowolnych uszlachetnień jak lakier wybiórczy UV, lakier wypukły, lub piaskowy a także tzw. liquid metal czyli wypukły lakier metaliczny. Przy sztywnym stojaku najczęściej używa się kalendarium tygodniowe. Drugi rodzaj kalendarzy biurkowych to kalendarze, gdzie stojak jest wykonany z kartonu 300g, dzięki czemu jest lżejszy, zajmuje mniej miejsca na biurku, zazwyczaj używa się wtedy kalendarium miesięczne drukowane indywidualnie. Nie ma też żadnych przeszkód aby był to karton zafoliowany i uszlachetniany lakierami.

Tak, jest możliwość zamówienia kalendarzy wraz z pakowaniem i wysyłką wg przesłanych list adresowych. Koszt takich dostaw ustalany jest indywidualnie ponieważ zależy od ilości miejsc, wielkości przesyłek (paletowe lub paczki) jak również warunków dostawy np. dostawa wraz z wniesieniem. Dlatego dobrze jeśli taką informację dostajemy przed rozpoczęciem zamówienia. Klient ma możliwość zamówienia również swojego kuriera z którym ma podpisaną umowę.

Tak, można zamówić również kalendarze z zegarem. W tym przypadku uzgadniamy minimalne nakłady i terminy realizacji całkiem indywidualnie, ponieważ wszystkie półprodukty zamawiane są pod konkretne zamówienie.

Standardowy kalendarz dzielny posiada folię błysk na główce, ale tak jak we wszystkich innych produktach poligraficznych można uszlachetnić go na wiele innych sposobów, np. stosując na główkę folię matową plus lakier wybiórczy, 3D lub piaskowy. Na folię matową możemy położyć również flock jak i liqide metal. Często klienci decydują się również na uszlachetnienie pleców kalendarza. Można tam wykorzystać zarówno lakier wybiórczy jak i folie.

Tak, jest możliwość przesłania gotowych projektów do druku. W takim przypadku przesyłamy wcześniej nasze szablony do wykonania projektu główki i pleców wraz z wszystkimi technicznymi wskazówkami jak powinny być przygotowane poprawnie. Każdy projekt jest dokładnie sprawdzany przez naszego operatora ctp po czym kierowany na produkcję.

Tak, posiadamy własny bank zdjęć – jak również korzystamy na bieżąco z wielu stock`ów takich jak np. shutter czy Adobe. Polecamy możliwość realizacji indywidualnej sesji zdjęciowej, z której materiał może zostać wykorzystany do realizacji wielu materiałów reklamowych jak katalogi, folder wizerunkowy, strona internetowa. Własne i unikalne zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa będą świetnie prezentować wizerunek każdej firmy.

W produkcji kalendarzy trójdzielnych ze standardowym kalendarium i wypukłą główką przyjmujemy maksymalnie 3 tyg. Na ten czas wpływa jednak wiele czynników, jak np. data przesłania zamówienia, data wpłaty zaliczki, zamawiana ilość lub rodzaj zamawianego kalendarza. W kalendarzach z płaską główką lub kalendarzach jednodzielnych, termin może ulec przyspieszeniu dzięki ominięciu kilku procesów technologicznych. Staramy się podchodzić indywidualnie do każdego zamówienia, często dostosowując czas realizacji do potrzeb klienta.

Najtańszym rozwiązaniem w kalendarzach trójdzielnych jest kalendarz z płaską główką. Omija się tu wiele procesów technologicznych co ma duży wpływ na cenę kalendarza. Na obniżenie ceny mają również wpływ uszlachetnienia jakie zastosujemy w produkcji. Najtańszym rozwiązaniem uszlachetnienia na główce będzie lakier UV całościowy.

Minimalny a jednocześnie opłacalny i ekonomiczny nakład zamówienia z autorskimi kalendariami spoza oferty to 500 szt. Posiadamy własne studio graficzne stąd przygotować możemy dla Państwa kalendaria obcojęzyczne, wskazujące dni wolne w wybranych krajach, itd. Trójdzielne kalendarium z indywidualnym projektem może być drukowane z dwóch kolorów pantone, co wpływa na ogranicenie kosztów produkcji.

Standardowo minimalny nakład kalendarzy indywidualizowanych to 100 szt. Jednak przy wyborze kalendarza np. z płaską główką możemy wykonać nakład już 50 szt. Jest to uzależnione od procesów technologicznych zastosowanych w produkcji, minimalnych kwot za poszczególne procesy.

Nasza niciarka posiada dodatkową funkcję przeszywania dwoma dowolnymi kolorami, dlatego można sąsiadujące okleiny przeszyć różnymi kolorami nitek. Maszyna pozwala rownież na obszywanie oklein w różnych fakturach- nawet znacznie różniące się wysokością, czy oklein połaczonych na styk tj. bez podkładu jednej na drugą. Dodatkowo można wybrać rózne warianty grubości, czy dany ścieg. Efekt perfekcyjny w 100% zapewniony.

Mutacja indywidualnego wdruku jest u nas jak najbardziej możliwa, ponieważ po druku naszych bloków odkładamy arkusze plano, na których takie poddruki wykonujemy. Cena poddruku jest zależna od nakładu (minimalny 300szt) i od kolorów (najtaniej wyjdzie w 1 kolorze wg wskazanego panton), poddruk ten jest wykonywany na wszystkich arkuszach tj. jest na każdej stronie bloku (nawet na pierwszych, tych merytorycznych)- jeżeli ma być tylko na kalendariach trzeba to zaznaczyć w zleceniu. Jeżeli Klient zamówi taki poddruk w październiku, kiedy już nie mamy odłozonych arkuszy wówczas proponujemy indywidualny druk, niestety koszt takiej pracy jest kilkakrotnie wyższy z uwagi na płyty, druk, intro i tu aby ta cena była jak najniższa zalecamy minimalny nakład 1000szt.

Ze względu na fakt, że sami drukujemy nasze bloki, możemy na etapie produkcji zostawić płyty i po umyciu zastosować inne kolory (wg panton). Praca aby odbyła się z naszym drukiem- czyli była najtańszą opcją takiej mutacji musi (i jest to konieczność) być realizowana w lipcu kiedy to drukujemy nasze bloki, po tym okresie druk taki jest mozliwy, ale dochodzi koszt płyt, osobnej introligatorni, a to już jest koszt nawet trzykrotnie wyższy od pierwotnego. Nakład odpowiedni (relatywnie najtańszy) przy druku z naszymi blokami to 500szt natomiast przy osobnym druku opłacalność zaczyna się od 1000szt.

Perforacja narożników to nacięcie, które ułatwia oderwanie elementu kartki – najczęściej w formie kciukowej, zamieszczonej na dolnym narożniku bloku. Nie jesteśmy zwolennikami proponowania tego dodatku, ponieważ częściowo wyrwane narożniki powodują, że pozostałe się zaginają i brzydko odstają. Dlatego funkcję perforacji, w naszych blokach przejęła tasiemka- która jest w standardzie, lub na życzenie Klienta za dodatkową dopłatą- istnieje możliwość dodać tasiemkę jednolitą w wybranym kolorze lub z indywidualnym nadrukiem.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów dwa lata temu wykonaliśmy z sukcesem próby realizacji notesu z dwoma gumkami. Pierwsza gumka zamontowana jest standardowo na tylnej okładce, natomiast druga zamontowana jest na pierwszej- efekt rewelacyjny. Dobór gumek; kolory, szerokość, faktura- dowolne wg kreacji klienta.

Posiadamy szeroki wybór możliwości indywidualizacji gumek. Najpierw Klient wybiera   szerokość (10mm/15mm/20mm) kolejno strukturę (z obramówką, bez) i na końcu nadruk w panton- który nasz grafik sprawdza i nanosi na siatkę pod odpowieni format terminarza. Minimalka to 200mb której wystarczy pod 500 terminarzy A5 i 250szt A4- bardzo często Klienci zostawiają zapas   pod kolejne realizacje tj. notesy lub na kolejny rok pod terminarze.

Ostatnio bardzo popularnym dodatkiem do terminarzy i notesów stała się gumka na okładce i długopis. Element ten spełnia funkcję ozdobną ale i praktyczną. Ozdobną, ponieważ mamy szeroki wybór gumek- faktury, kolorystyka, możliwość indywidualizacji, praktyczną, ponieważ nic z terminarze nie wypadnie (dodatkowe kartki, wizytówki, zakładki itp.). Gumki montujemy kilkoma metodami; doszywany nitką, doklejamy albo nitujemy- w zależności od rodzaju oprawy i oczekiwań klienta. Do oklein stosujemy głównie szycie i klejenie, natomiast do papaieru, klejenie albo nitowanie.

Registry to nadrukowane znaczniki, najczęściej wg miesięcy (nieraz tygodni). We wszystkich naszych blokach zastosowany jest nadruk miesięczny z dodatkowo podanym numerem tygodnia- co ułatwia pracę osobom rozpisującym obowiązki/zadania na tygodnie.

Registry w blokach do terminarzy od razu są nadrukowane tj. markowane i nie można tego usunąć, natomiast za dopłatą można je wyciąć, co pozwala na łatwiejsze wyszukanie danego miesiąca.

Bloki posiadają różne opcje wycinania; kątowe jednorzędowe, panoramiczne dwurzędowe, panoramiczne kwartalne czy kciukowe jednorzędowe, w naszych blokach są zastosowane registry panoramiczne kwartalne tj. wycięcie registrów jest w 4 kolumnach wg kwartałów (4 m-cy), najbardziej to widać patrząc na bok bloku wówczas łatwo zauważyć, że dany jego fragment jest przyciemniony.

Registry w standardzie nie są stosowane w notesach, co nie wyklucza ich przygotowania przy indywidualnych drukach- musi to być już zastosowane na etapie projektowania tj. nadrukowane te wybrania.

Format menadżer to układ tygodniowy w blokach terminarzy. W naszej ofercie układ ten wystepuje w formacie MA4 i MB5 oraz MA4N, MB5N i MA5N.

Oznaczenie drukowaną M (pierwsza litera słowa Menadżer) przed formatem np. MA4 wskazuje na layout gdzie tydzień jest zamieszczony na dwóch stronach (tj. na rozkładówce).

Oznaczenie M i N, gdzie M jest przed formatem, a N po formacie np. MA4N oznacza, że układ jest tygodniowy ale z notesem, wówczas layout takiego układu ma na lewej stronie tydzień, a na prawej stronie notes (tj. na rozkładówce).

Nasze bloki do terminarzy są drukowane na papierze z recyklingu tj. bezdrzewnym. Jest to papier nadający sie do recyklingu, można go oddać na makulaturę.

Informacja zawarta jest na stopce bloku. Znaku FSC  wydrukowanego nie umieszczamy, ponieważ kolejne etapy produkcji bloków; tasiemki, kapitałka, tekturki nie są certyfikowane.

Dysponujemy drukarnią, introligatornią oraz grafikami specjalizującymi się w składzie bloków- dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby całkiem indywidualne u nas bloki drukować. Mogą to być nietypowe formaty (wspomniany kwadrat), layouty czy kolorystyka, wszystko do uzgodnienia! Nasz świetlik pomoże rownież zaproponować najbardziej opłacalną opcję wymiaru- nieraz bowiem kilka cm wpływa na ułożenie pracy na mniejszym arkuszu/bez pozostawiania wakatów, a to wszystko ogromnie wpływa na cenę.

Registry tj. znaczniki zadrukowane są zawsze, ale wycięcie ich nie jest w standardzie, czyli można bloki zamówić bez ich wycięcia. Wycięcie ich jest oczywiście z góry okreslone przez zadruk, tj. W naszych blokach sa panoramiczne kwartalne i takowe muszą zostac po wycięciu- nie mozna ich zmienić na kątowe, czy kciukowe.

Technologicznym wymogiem jest stosowanie na wyklejki papieru offsetowego- przede wszystkim aby przy rowkowaniu nie przebił kolor i lepiej papier dokleił się do tekturki. Njwiekszy problem widać przy położeniu apli na  kredzie, ponieważ nasycony kolor powoduje mocne odbarwienie w środku (mazy, przebarwienia, starty kolor), a  dodatkowo kreda  nasycona dużą ilościa koloru jest wiotka i  marszczy się po wklejeniu- dlatego realizacje na kredzie są po uprzedniej akceptacji Klienta. Który musi miec swiadomość możliwych wad. Kreda jest polecana  natomiast przy wklejkach, ponieważ jest doklejona tylko brzegiem i nie ma wpływu na nią rowkowanie.

Technologicznym wymogiem jest stosowanie na wyklejki papieru offsetowego- przede wszystkim aby przy rowkowaniu nie przebił kolor i lepiej papier dokleił się do tekturki. Njwiekszy problem widać przy położeniu apli na  kredzie, ponieważ nasycony kolor powoduje mocne odbarwienie w środku (mazy, przebarwienia, starty kolor), a  dodatkowo kreda  nasycona dużą ilościa koloru jest wiotka i  marszczy się po wklejeniu- dlatego realizacje na kredzie są po uprzedniej akceptacji Klienta. Który musi miec swiadomość możliwych wad. Kreda jest polecana  natomiast przy wklejkach, ponieważ jest doklejona tylko brzegiem i nie ma wpływu na nią rowkowanie.

W naszych blokach istnieje możliwość dołożenia dodatkowych stron tzw. Legi. Są to najczęściej strony branżowe/produktowe lub reklamowe. Objętość legi zaczyna się od 8stron – dopuszczalna ilość to 40str – aby utrzymać szerokość brzegu okładki, jeżeli ilość stron ma być znacząco większa powyżej 40str do nawet 200 jest to oczywiście możliwe, ale szerokość grzbietu okładki sztancowana jest już wg innej siatki. Dodatkowe legi do objętości 40str możemy zamieszczać z przodu lub z tyłu bloku- za wyklejką przód/przed wyklejką tył. Natomiast te powyżej 40stron możemy rozmieszczać oprócz przodu i tyłu nawet w środku bloku-  miejsca do uzgodniania po otrzymaniu informacji jaki blok do terminarza jest wybrany- bloki drukowane są różnymi składkami- głównie zależy to od formatu i od objetości.

Druk indywidualnego wnętrza opłacalny jest od 500szt w blokach tygodniowych (objetość 168stron), a od 1000szt w blokach dziennych (objętość 368stron). Posiadamy wlasne zaplecze graficzne z ponad 25letnim doświadczeniem, dlatego możemy wykonać skład bloku wg wytycznych Klienta z zachowaniem obligatoryjnych wytycznych pracy. Najcześciej projektując indywidualny blok, w tej linii utrzymana jest grafika okładki i wszystkich dodatków; gumki, znacznika, kolorystyki itd… Wszystkie parametry po uzgodnieniu zapisujemy w brif-ie, który stanowi wytyczne dla grafika- czas pracy nad layoutem bloku i kolejno wizualizacja okładki to standardowo 1tydzień. Po akceptacji plików przechodzimy do realizacji, przed sezonem tj. Do końca sierpnia trwa ok 4 tyg, w sezonie 5tyg.

Rowkowanie to technika, która polega na tworzeniu wgłębienia wzdłuż grzbietu, mającego nie tylko chronić terminarz przed rozerwaniem, ale także wzmacniać jego strukturę poprzez zgrzewanie. Jednak to nie wszystko – ta subtelna technika ma także funkcję ozdobną, dodając elegancji i wyrafinowania całej kompozycji. Dzięki rowkowaniu, nasze terminarze nie tylko są bardziej wytrzymałe, ale również prezentują się estetycznie i starannie wykonane.

W standardowym wyposażeniu naszych bloków znajduje się delikatna, satynowana tasiemka o szerokości 6 mm, utrzymana w jasnoszarym odcieniu, który idealnie komponuje się z kolorystyką bloku. Za dodatkową opłatą oferujemy możliwość zamiany lub dodania tasiemki w innym kolorze, a także personalizacji poprzez zadrukowanie lub zastosowanie formy tkanej, szczególnie rekomendując tasiemki o szerokości 10 mm, które gwarantują lepszy efekt w przypadku nadruku. Dla zamówień zmiany kolorystyki, minimalna ilość wynosi 50 sztuk, natomiast dla tasiemek z nadrukiem jest to 300 sztuk, a dla tasiemek tkanych – 500 sztuk. Oczywiście, jesteśmy otwarci na mniejsze zamówienia, jednakże cena może ulec lekkiemu podwyższeniu.

Więcej możesz przeczytać tutaj: TASIEMKA lub TASIEMKA Z ZAWIESZKĄ.

Dysponujemy obszernym wzornikiem oklein, corocznie uzupełnianym o nowości. Na próbniku pokazane są dostepne kolory oraz widoczne jest ich przetłoczenie. Dodatkowo specjalizujemy się w oprawie drukowanej tj. zadruku indywidualnym, gdzie arkusze są zabezpieczane folią i uszlachetniane wybranym lakierem. W powyższych wariantach możemy wykonać różne opcje  okładek od oprawy twardej do flexi od prostych rogów po zaokrąglone.

Matryca to najprościej tłumacząc “stempel”, “pieczęć”, którym odbijamy w okładce wskazany wzór – najczęściej jest to logo Klienta. Matryca pod wpływem działania temperatury i siły nacisku odciska i przebarwia skóropodobny materiał okłądki terminarza lub notesu. Matryca może zawierać mnóstwo szczegółów. Dowolną grafikę, logo,  detale, ozdobniki. Litery, logo napisy mogą być wypukłe lub wklęsłe zależnie od naszych oczekiwań.

Kapitałka jest to materiał doklejany na górę i dół bloku, który przede wszystkim spełnia funkcję  zabezpieczającą ale i ozdobną. Najczęściej stosowany w kolorze bloku tj. białym przy papaierze białym i chamois przy papierze chamois. W naszej ofercie z tytułu, że bloki wykonujemy indywidualnie istnieje mozliwość na pierwszych etapach produkcji załozyć kapitałke w kolorze, najczęściej stosowana czerwona, niebieska czy zielona i używana przy zmianie kolorystyki bloku czy przy farbowaniu brzegów bloku, aby w całości ładnie sie produkt prezentował- mała zmiana, a wpływa na jakość i oczywiście prestiż bo na gotowych terminarzach nie można kapitałki zmienić.

Wyklejka przód i tył w blokach to dodatkowe dwie strony z grubszej gramatury papieru u nas zastosowana jest 120g- służą przede wszystkim do zabezpieczenia bloku oraz dają możliwość połączenia bloku z okładką. Na etapie produkcji, kiedy bloki zejdą z intro i nie są jeszcze zawieszone możemy oferować klientom indywidualny ich zadruk. Wyklejki są wówczas zintegrowane z blokiem w sposób technologicznie poprawny- nie ma bowiem ręcznie doklejonych tych stron, które mogą się odkleić i nieprofesjonalnie wyglądać.

Okładki tłoczymy po uprzedniej akceptacji wizualizacji przez Klienta i są to elementy logo i roku, który u nas nigdy nie jest tłoczony bez wytycznych Klienta. Daty posiadamy w swojej ofercie i z nich bezpłatnie tłoczymy, możemy również nową matrycę roku zamówić- jest to wówczas dodatkowy koszt surowca, lub wytłoczyć z matrycy Klienta

Jedynym ograniczeniem w tłoczeniu to zbyt mały punkt znaku – poniżej 0,9pkt – co skutkuje tak delikatnym odbiciem/przebarwieniem relefu, że może być niewidoczny. Dodatkowo ograniczeniem może być rodzaj okleiny, który nie jest dedykowany do takich uszlachetnień – w naszej ofercie wszystkie okleiny są dedykowane tj. termoprzebarwialne, czyli nie ma zagrożenia, że podobny problem zaistnieje.

Ciekawym uszlachetnieniem okładki jest tłoczenie ich z kolorową folią- najbezpieczniejsze kolory to; złoty, srebrny, czerwony i granat, przy innych kolorach- głównie przy białym trzeba wykonać próby-  pokrycie jest uzależnione od podłoża (niektóre okleiny dedykowane) i od powierzchni pokrycia- czym większe tym niebezpieczeństwo rwania folii wzrasta. Alternatywnie możemy zadrukować okleinę UV gdzie kolor biały można zastosować lub pokazac go w formie znacznika.

Matryca to odlew, na którym wygrawerowana jest dana grafika. Zwykle realizujemy matryce mosiężne- są droższe ale głębszy grawer co daje lepszy efekt tłoczenia, oczywiście możemy wykonać zwykłą matrycę magnezową- tańszą, z mniejszym efektem głębokości w okleinie- natomiast przy niektórych pracach ta głębokość nie ma znaczenia wówczas nasi graficy proponują Klientowi tańszy wariant. W ofercie proponujemy jeszcze dodatkowy efekt przetłoczenia tzw. 3D (przestrzenny) gdzie matryca mosiężna grawerowana jest na róznych poziomach i to przekłada się doskonale na odbitej w okleinie grafice. Cena matrycy zależy głównie od jej rodzaju tj. wyżej wspomniane opcje ale przede wszystkim od jej formatu- czym większy tym matryca relatywnie droższa.

Matryca do tłoczenia na sucho i z folią jest wykonana w tej samej technologii- pod tłoczenie z folią podkłada się wskazany kolor barwienia i uderza miejsce wytłoczenia.