SZUKAJ

Notesy i terminarze EKO – para idealna

eko terminarz i notes

Gdy kupujesz pościel to i poduszka i kołdra muszą być w tym samym stylu. Gdy kupujesz zastawę – i kubek i talerz potrzebują tego samego koloru czy motywu. Podobnie bywa z notesami i terminarzami — ujednolicone wprowadzają harmonię i świadczą o estetyce właściciela. Natomiast zachowane w stylu eko pozwalają wyciszyć umysł i bez wychodzenia z biura – przystają na powrót do natury.

Obecnie na rynku możemy wybierać spośród rozmaitych ilości uszlachetnień i oklein. Jednak nadanie terminarzowi czy notesowi właściwego wydźwięku jest podyktowane branżą,  w której działamy lub stylu życia, który my lub firma reprezentujemy. Dlatego też firmy, będące odpowiedzialne społecznie sięgają po gadżety w stylu eko. W ten sposób dają znać, że bratają się z naturą na każdej możliwej płaszczyźnie.

Przykład naszej realizacji dla Alba Group — firmy będącej światowym liderem branży gospodarki opadami i recyklingu, ochrony środowiska, a także handlu surowcami wtórnymi.  Do wykonania terminarza wykorzystano okleinę Natura, na której umieszczono indywidualny nadruk w kolorze brązowym. 

 

Linia EKO — to takie naturalne

Eko kalendarze i eko notesy to jedne z gadżetów, które przychodzą „naturalnie” firmom proekologicznym. Naturalne okleiny, ekologiczny papier czy zawieszki eko — to jedyne, odpowiednie materiały do wykonania takiego notesu czy terminarza.

W naszej linii eko możesz wybierać spośród rozmaitych surowców, z których będzie wykonana okładka. Wśród nich możemy wyróżnić ekologiczny papier kraft, papier natura, naturalne płótna w kolorach ziemi czy okleiny wyglądem przypominające jutę, len, drewno, sklejkę oraz korek.

WIĘCEJ O OKŁADKACH >>>

Jeśli chodzi o papier, to tu zdecydowanie najlepiej sprawdzi się ten z recyklingu. Natomiast zawieszki nie muszą skończyć się tylko na sklejce… Uruchom wyobraźnię, stwórz fajny przekaz, a my laserowo go wytniemy i umieścimy na tasiemce.

 

Do ekologicznego papieru i okładki… dodatki!

Chyba nie myślałeś, że ekologiczny gadżet kończy się tylko na okładce? Możliwości jest o wiele więcej, bo przecież… jak tu przy eko terminarzu wymachiwać metalowym długopisem? 😉 Całe szczęście wśród dodatków do eko notesów i terminarzy znajdą się długopisy z tektury, drewna czy korka. Co więcej! Ku uciesze naprawdę świadomych ekologicznie posiadamy długopisy z korpusem ze słomy pszenicznej, bambusa, biodegradowalnego plastiku czy kukurydzy.

A może chciałbyś dorzucić coś jeszcze do środka? Nie ma sprawy. Poza wspomnianymi zawieszkami możesz dobrać też znaczniki lub zakładki ze sklejki. Inną opcją są zakładki memo z recyklingowego kartonu, które pomogą uwydatnić najważniejsze kwestie lub spotkania ukryte wewnątrz terminarza czy notesu.

Eko notes z tasiemką

Dość istotnym dodatkiem jest też znacznik FSC*, który znajdzie się na okładce wykonanej właśnie z takiego papieru. Artykuły obrandowane tym certyfikatem są społecznym dowodem słuszności i wzmacniają pozycję firm jako odpowiedzialnych ekologicznie.

*FSC – Forest Stewardship Council – gwarancja kontrolowanej i zrównoważonej wycinki lasów oraz papieru pochodzącego z recyklingu.

 

Jeśli Twoja eko para ma być wręczana pracownikom lub kontrahentom – pamiętaj też o odpowiednim opakowaniu! Sakiewka z juty będzie tu jak znalazł. Jednak możesz też użyć bawełnianej, obrandowanej surówki.

 

Dopasowani chodzą parami

Być może podczas czytania tego artykułu pomyślałeś – „ale po co mi i terminarz i notes skoro terminarz może być połączony z notesem?”. To prawda, może, ale wtedy i więcej waży i mniej miejsca pozostaje Ci na notatki.

Poza tym, gdy decydujesz się na zestaw terminarz + notes możesz zabierać ze sobą tylko ten gadżet, którego w danym momencie potrzebujesz. Pomyśl – gdy jedziesz na spotkanie do Klienta i ustalasz ważne kwestie i terminy, wówczas potrzebujesz tylko terminarza. Jeśli jednak na horyzoncie jawi się ważne spotkanie firmowe – wtedy lepiej skrupulatnie notować i zamiast do terminarza, zajrzeć do eko notesu.

 

Jak widzisz, jednolicie wykonany notes i kalendarz potwierdzają, że dopasowani chodzą parami! Poza tym, jak to w parze, jedno uzupełnia drugie. I tak – notes umożliwia szersze notowanie, a terminarz – dokładne zaplanowanie.