SZUKAJ

Co wybrać: terminarz dzienny czy tygodniowy?

jaki kalendarz książkowy wybrać?

Szczęśliwi czasu nie liczą, ale w codziennym biegu nie sposób obejść się bez kalendarza. O 8 pierwsze spotkanie, o 11 konferencja, a o 13 ważny obiad z szefem. Istne szaleństwo, które potrzebuje zanotowania. Tylko jaka rozkładówka będzie dla tego najlepsza? Dzienna czy tygodniowa? Zdradzę Ci kilka rad, na podstawie których sam właściwie zdecydujesz.

Zacznijmy od tego, że kalendarz to nie tylko kalendarz firmowy. Notujemy w nim przecież wszystko – zarówno biznesowe, jak i prywatne sprawy. Nie ma osób, które noszą ze sobą np. 3 kalendarze. Nikt nie notuje przecież osobno odbioru dziecka z przedszkola, firmowego lunchu czy wieczoru ze znajomymi.

Tym wstępem chcę Ci uświadomić, że wygląd Twojego kalendarza jest uzależniony od tego jak bardzo jest rozbudowane Twoje życie prywatne i zawodowe. Istotne jest też Twoje podejście do notatek. Są tacy, którzy lubią mieć wszystko rozpisane i czytelne, a są też tacy, którzy charakteryzują się „dziubdzianiem”. Ci pierwsi robią „gigantyczne spacje” w tekście, a ci drudzy notują wszystko małym druczkiem, byleby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca.  

Terminarz tygodniowy – dla tych, którzy lubią planować

Skoro już jesteśmy w temacie „dziubdziania” to terminarz tygodniowy jest na to idealny. Tylko jedna lub dwie strony na zanotowanie całego tygodnia wystarczy.

Kalendarz tygodniowy to również doskonała opcja dla tych, którzy lubią planować cały tydzień już w poniedziałek. Wówczas wystarczy tylko wypisać ważne sprawy/spotkania w postaci krótkich haseł bądź notatek.

Należy jeszcze wspomnieć, że ogromną zaletą terminarza tygodniowego jest jego niewielka waga. Jeśli więc jesteś osobą, która nie lubi nosić ze sobą zbędnych kilogramów, pomyśl o tygodniowym rozkładzie. Takie terminarze liczą zazwyczaj ok. 100 stron i są naprawdę lekkie. A jeśli z czasem uznasz, że odrobinę brak Ci w nim miejsca możesz sięgnąć po dodatkowy, niewielki notes.


Kalendarze w układzie tygodniowym są dostępne w formatach A4 oraz B5. Objętość bloku to 168 stron z obszernym notesem oraz dwa warianty kolorystyczne, które Klient może dopasować do firmowych kolorów: szaro-bordowy na papierze chamois satynowanym i szaro-granatowy na papierze białym satynowanym.

Terminarz dzienny czy tygodniowy?

Terminarz dzienny – dla cierpiących na nadmiar obowiązków

Terminarz dzienny, to tak jak już pisałam, opcja idealna dla wszystkich skrupulatnych osób. Ale nie tylko. Zabiegani również się w to wpisują i ci, którzy cierpią na nadmiar wszelkich obowiązków. Kalendarz dzienny to także dobry wybór dla tych, którzy prowadzą własny biznes. Bycie dla siebie szefem ma swoje plusy, ale wymaga też dobrego zorganizowania.

Zatem, jeśli: masz dużo spotkań, jesteś weeding plannerem, prowadzisz wirtualny biznes lub Twoje życie prywatne jest tak samo zwariowane jak zawodowe – postaw na terminarz dzienny. Oczywiście będzie on odrobinę cięższy niż tygodniowy, ale za to zagwarantuje Ci dużo miejsca na notatki.


Kalendarze dzienne cieszą się ogromną popularnością. Objętość bloku to 384 strony z obszerną częścią notesową. W tej opcji posiadamy bloki w wymiarach A4, B5 oraz A5. Każdy z bloków można zamówić w kolorystyce szaro-bordowej na papierze satynowanym chamois  oraz szaro-granatowej na papierze satynowanym białym. 

Terminarz dzienny czy tygodniowy? Poradnik

A gdyby tak połączyć terminarz dzienny z tygodniowym?

Być może w czasie czytania pojawił się ktoś, kto stwierdził – nie wpisuję się ani w terminarz dzienny, ani w tygodniowy. Mam dużo obowiązków, ale niewiele notuję i tak w zasadzie wystarczyłoby mi odrobinę więcej miejsca na notatki.

Tak się składa, że i dla Ciebie znaleźliśmy rozwiązanie, wklejając do kalendarza tygodniowego dodatkowe strony. Dzięki temu najpierw możesz rozpisać ogólnikowo to, co dla Ciebie w danym dniu jest najważniejsze, a następnie popłynąć z tematem, w wydzielonej ramce na notatki.


Kalendarze łączące funkcje terminarza i notesu to nasz najpopularniejszy model bloku. Blok posiada  168 stron z obszernym notesem w formatach A4 i A5, oraz 128 stron w wariancie kalendarza książkowego A6. To wystarczy, aby wszystko na spokojnie zaplanować i zanotować.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego terminarza jest podyktowany przede wszystkim stylem naszego życia i tym, jacy jesteśmy. Możemy przecież być rekinami rynku i działać bardzo intensywnie, a możemy też istnieć jako artystyczne dusze i działać nieco bardziej elastycznie. Możemy także w mowie i w piśmie być nieco bardziej zachowawczy, a możemy też być estetami i zawsze wszystko dokładnie rozpisywać, podkreślać i oznaczać.

Niezależnie od tego, jacy jesteśmy i co wybieramy, terminarze dzienne i tygodniowe dają nam możliwość szybkiego notowania i zapamiętywania myśli. Poza tym mają niewielki kształt, przez co bez problemu mieszczą się do torebki czy aktówki. Dzięki nim wiemy, że  mamy wszystko pod kontrolą i że w razie czego nic nam nie umknie