planer notes organizer

Planer, notes, organizer, terminarz? Co wybrać aby efektywnie planować swój czas?

Organizacja to słowo naszej dekady. Otacza nas nawał pracy, informacji, zadań, ważnych wydarzeń… a doba trwa tylko 24h. Spokojnie: to aż 24 godziny, które dzięki dobrej organizacji pozwolą nam na realizacje naszych celów. Od czego warto zacząć? Pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiedniego narzędzia do planowania czasu.

Planer vs Organizerorganizer

Oba narzędzia posiadają w swoim wnętrzu liczne tabele, zestawienia, listy oraz kalendarz. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z planowaniem czasu. Przygotowane tabele są dobrą podpowiedzią, co warto zaplanować oraz co należy usprawnić w naszym życiu. Jaka jest różnica pomiędzy organizerem a planerem? Minimalna. Dlatego, jeśli chcesz zacząć porządkować swój dzień, możesz losowo wybrać pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami.

Notes

Dla kogo dobrym rozwiązaniem będzie notes? Dla wszystkich którzy potrzebują dużo miejsca na sporządzanie notatek i zbieranie cennych informacji. W sytuacji kiedy wybieramy się na ważne spotkanie z Klientem, na którym padnie wiele kluczowych danych, informacji, itd. sam kalendarz – nawet w układzie dziennym, gdzie miejsca mamy stosunkowo dużo – może nie wystarczyć. Wtedy z pomocą przychodzi notes. Dużą zaletą notatnika jest nieograniczona przestrzeń, którą możemy zagospodarować według naszych potrzeb.

Jeśli są plusy, to na pewno znajdzie się jakiś minus. Notatnik nie spełni na pewno oczekiwań fanów układania planu dnia co do godziny. Brak kalendarza w notatniku może utrudnić późniejsze poszukiwania interesujących nas treści.

Terminarz

Czym różni się terminarz od pozostałych narzędzi? Jego podstawową zawartością jest kalendarz. Na rynku mamy różne rodzaje terminarzy: dzienny, tygodniowy oraz notatnikowy. Takie rozróżnienie gwarantuje nam możliwość wyboru, ile miejsca potrzebujemy na notatki. Jeśli robisz dużo notatek ogólnych i nie zależy Ci na planowaniu dnia co do godziny – najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie terminarz o układzie notatnikowym.

Jaka jest recepta na dobrą organizację czasu? Na pewno nie ma jednego, sprawdzonego sposobu. Myślę jednak, że wybór narzędzia, który chociaż odrobinę odciąży nasz umysł, jest dobrym początkiem.

Karolina Żeglińska